Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "İnşallah 7 Haziran seçimleri Türkiye siyasetindeki bu virajlı dönemleri geride bırakacak" - "13 yılda millete tepeden bakanların, milletin önünü kesmek isteyenlerin, millete karşı bir takım kumpas kuranların, oturdukları kapalı kapılar ardından Türkiye'nin yönetilmesi devri geride kaldı" - "Türkiye'nin hatta dünyanın en önemli havalimanlarından olan Ordu-Giresun Havalimanı'nı 22 Mayıs'ta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız ile birlikte açıyoruz. Eskiden bırakın Türkiye denizin üzerine havalimanı yapmayı 25 milyon dolar için IMF'nin karşısında 50 takla atan bir ülkeydi. Oradan buralara geldik. Allah'a şükür Türkiye dünyada itibar gören bir ülke haline geldi"

ORDU (AA) -  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "İnşallah 7 Haziran seçimleri Türkiye siyasetindeki bu virajlı dönemleri geride bırakacak" dedi. 

Korgan ilçe meydanında partisinin düzenlendiği mitinge katılan Kurtulmuş, burada parti otobüsünden vatandaşlara hitap etti.

Korganlılara son iki seçimde AK Parti'ye verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür eden Kurtulmuş, aynı desteği Korganlılardan 7 Haziran seçimlerinde de beklediğini ifade etti.

Önlerinde 7 Haziran seçimlerinin olduğunu hatırlatan Kurtulmuş, "7 Haziran seçimleri bütün Türkiye'de halkımızın kararlılığını göstereceği seçimdir. Bir daha asla bu memlekette eski düzenlerin ve tertiplerin olmaması için 7 Haziran seçimlerinde bütün Türkiye 'evet biz yeni Türkiye istikametinde yürüyoruz' diye kararını bir kez daha ortaya koyacak" değerlendirmesinde bulundu.

"Ordu'da 5'te 5 yapmaya, Türkiye'de ise anayasayı değiştirecek bir çoğunluk için oyları patlatmaya var mısınız ?" diye soran Kurtulmuş, "İnşallah 7 Haziran seçimleri Türkiye siyasetindeki bu virajlı dönemleri geride bırakacak. 7 Haziran'dan sonra da Türkiye yeni Türkiye istikametinde, yeni anayasasıyla, yeni ekonomisiyle, yeni toplumsal barışıyla Türkiye Allah'ın izniyle artık önü kesilemez, artık elinden ayağından çekilerek düşürülemez bir ülke haline gelecek" ifadesini kullandı. 

"Türkiye'nin önünü açmak için bu kararlılığı en yüksek şekilde sandıklara yansıtın" diyen Kurtulmuş, "Bu memleketin her ferdi bizim kardeşimizdir. Ailemizin bir ferdidir. Herkes aynı medeniyete bağlı olduğumuz insanlardır. Herkes aynı coğrafyanın paydaşı olduğumuz insanlardır. Ancak biz bir takım siyaset lobilerine, bir takım çatışma lobilerine, bir takım savaş lobilerine, Türkiye'nin önünü açmak istemeyen ve Türkiye'nin ayağına çelme takmak isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz" şeklinde konuştu. 

- "13 yılda millete tepeden bakanların devri geride kaldı" 

Gezi Parko odaklı olaylarda Türkiye'yi Ukrayna ve Mısır gibi yapmaya çalıştıklarını söyleyen Kurtulmuş, şöyle devam etti:

 "Gördünüz Türkiye'de 17-25 Aralık operasyonlarıyla Türkiye'nin önünü kesip hükümeti iktidardan indirmeye çalıştılar. Daha geçtiğimiz ay İstanbul'da Çağlayan Adliyesi'nde Selim Kiraz kardeşimizi şehit ettiler. Emniyete saldırdılar. Türkiye'nin her yerinde ellerinden gelse bir kaşık suda Türkiye'yi boğmak isterler. Ama artık o devirler geride kaldı. Artık millet kendilerini temsil eden siyasi kadrolarla buluştu. Bu millet nasıl rahmetli Menderes, Erbakan ve Özal'ın önünü açtıysa bu millet Recep Tayyip Erdoğan 'nın da AK Parti'nin de önünü açtı. Nice tuzaklar kuruldu, nice zorluklar çıkarıldı. Ancak biz bunlardan yılmadık. Millete hizmet yolunda, milletin önünü açmak yolunda, bu fakir fukara, bu gerçekten kimsesiz bırakılmış millete hizmet yolunda hep beraber yürüyeceğiz. 13 yılda millete tepeden bakanların devri geride kaldı. Milletin önünü kesmek isteyenlerin devri geride kaldı. Millete karşı bir takım kumpas kuranların devri geride kaldı. Oturdukları kapalı kapılar ardından Türkiye'nin yönetilmesi devri geride kaldı."

- Ordu-Giresun Havalimanı Projesi 

Ordu'da bir çok yatırımın hayata geçirildiğini vurgulayan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Ordu'ya son yıllarda yapılan yatırım miktarı 7,8 milyar lira. Yollar yapılmış, hastaneler yapılmış ve tüneller yapılmış. Ayrıca okullar yapılmış. Hemen hemen hiç bir yerde okul eksikliğimiz yok. Türkiye'nin hatta dünyanın en önemli havalimanlarından olan Ordu - Giresun Havalimanı'nı 22 Mayıs'ta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız ile birlikte açıyoruz. Burası deniz doldurularak yapılmış. Normal olarak yapılanlara göre maliyeti fevkalade düşük. İnşallah yakın zamanda son durumlarına bakacağız. İnşallah 22 Mayıs'ta herkesi oraya bekliyoruz. Büyük bir kalabalıkla Ordu - Giresun Havalimanı'nı büyük bir coşkuyla açacağız."

- "Türkiye aynı Türkiye" 

"Biz petrol bulmadık, altın bulmadık. Türkiye'ye ne oldu da son 13 yılda bu noktalara geldi ?" diye soran Kurtulmuş, "Yolları yapıldı, havalimanları yapıldı, üniversiteleri yapıldı. Allah verdikçe, bu zenginlik oldukça bu hizmetleri millete yapmak siyasetin ve iktidarın boynunun borcudur. Ama soru şu. Önceden niye olmuyordu ? İnsanı aynı Türkiye, kaynak aynı kaynak. Eskiden bırakın Türkiye denizin üzerine havalimanı yapmayı 25 milyon dolar için IMF'nin karşısında 50 takla atan bir ülkeydi. Oradan buralara geldik. Allah'a şükür Türkiye dünyada itibar gören bir üke haline geldi. Türkiye'nin daha güçlü hale gelebilmesi için çok çalışacağız. Çok mesafe aldık. Türkiye IMF'nin kapısında duran Türkiye'den IMF'ye borç teklif eden bir Türkiye haline geldi" diye konuştu.

- CHP 'nin seçim vaatleri 

CHP'nin seçim vaatlerini de değerlendiren Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"CHP Genel Başkanı diyor ki 'mazot desteği vereceğiz.' Üsküdar'da sabah oldu' diye bir laf var da 'Üsküdar'da akşam oldu' desem daha doğru olur. Sadece Ordu için çiftçilere verilen mazot desteği 57,3 milyon lira. Zaten AK Parti hükümeti döneminde bu destek çiftçilerimize verilmiş. 12 yılda tarımsal destekler 14 kat artmış. Türkiye'de bütün bunlar yapılırken CHP mazot desteğinden bahsediyor. Şimdi Sayın Kılıçdaroğlu bunları yapacak da bir şeye karar verememiş. Ekonomi Bakanı kimi yapacak buna karar verememiş. Sayın Kılıçdaroğlu, iktidar olamayacağını bildiği için diyor ki 'benim en büyük hayalim yüzde 35 almaktır.' 'İktidar olmaktır' demiyor. Bütün partileri kapatsanız ve tek başına CHP'yi sandığa gönderseniz bu millet inanın ki yüzde 25'ten fazla Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vermez." 

Kurtulmuş, AK Parti'nin 7 Haziran'dan sonra yeniden tek başına iktidar olacağını ve anayasayı tek başına değiştirecek çoğunluğa ulaşacağını sözlerine ekledi.