Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
-"7 Haziran seçimlerinde milletimizin, Türkiye'de anayasayı değiştirecek bir çoğunlukla AK Parti'yi iktidara getireceğine inanıyoruz" -"Artık Türkiye'nin o 1970'li yıllarda yaşadığı karanlık dönemler geri gelmesin. Türkiye'de bir daha 27 Mayıs'lar, bir daha 12 Eylül'ler ve bir daha 28 Şubat'lar olmasın"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 7 Haziran genel seçimlerinde milletin anayasayı değiştirecek bir çoğunlukla  AK Parti 'yi iktidara getireceğine inandığını belirtti.   

Kurtulmuş, Gölköy ilçe meydanında düzenlenen mitingde, vatandaşlara seçimlerde AK Parti'ye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti, aynı desteği 7 Haziran'da da beklediğini söyledi.

"Sizlere güveniyoruz. İnşallah 7 Haziran seçimlerinde Türkiye 'de anayasayı değiştirecek bir çoğunlukla milletimizin AK Parti'yi iktidara getireceğine inanıyoruz" diyen Kurtulmuş, vatandaşların Türkiye'nin aldığı mesafeden geri gidişin olmamasını istediğini kaydetti. 

Kurtulmuş, "Artık Türkiye'nin o 1970'li yıllarda yaşadığı karanlık dönemler geri gelmesin. Türkiye'de bir daha 27 Mayıs'lar, bir daha 12 Eylül'ler ve bir daha 28 Şubat'lar olmasın. Türkiye 25 milyon dolar için IMF'nin karşısında elli takla atan bir ülke olmasın. Bu dönemlerin artık geride kalmasını istiyoruz. Bundan sonra eski Türkiye'ye gitmek yok. İnşallah daha ileriye, daha aydınlığa doğru gideceğiz" dedi.

Herkesin eşit ve özgür olduğu bir Türkiye'ye doğru ilerlemek istediklerini vurgulayan Kurtulmuş, "Türkiye'nin dünya milletlerine öncü olma yolunda hızla yoluna devam etmesini istiyoruz. Bizim amacımız şudur; bu memleketin her yerinde fabrikalar tütsün, ülkemiz kendi ayakları üzerinde duran bir ülke olsun, Türkiye üretim üzerinden güçlü bir ekonomi  olarak ayağa kalksın. Bu ülkede üreteni taş taş üstüne koyanı biz de sırtımızda taşıyacağız. Kim bu memlekette çivi çakıyorsa onu sırtımızda taşıyacağız" ifadesini kullandı.  

-Tekstil fabrikasının açılışını gerçekleştirdi 

İlçede yapımı tamamlanan tekstil fabrikasının açılışını da gerçekleştiren Kurtulmuş, daha sonra fabrikayı gezerek işçilerle bir süre sohbet etti. 

Fabrikayla ilgili yetkililerden bilgiler alan Kurtulmuş,  kısa bir süreliğine dikiş makinesinin başına geçti. İşçilerle hatıra fotoğrafı çektiren Kurtulmuş, bin kişi istihdam edebilen fabrikayı kuranlara teşekkürlerini sundu.  

Kurtulmuş, buradan ilçe seçim koordinasyon merkezine geçerek açılışını yaptı.