Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "AK Parti'nin iktidarını sağlayan ve iktidarını sürdürmesini sağlayan en önemli hizmetlerin başında sağlık hizmetleri geliyor" - "2002 öncesiyle kıyaslanmayacak derecede sağlık hizmetleri hem kalite itibariyle son derece yükseltilmiştir hem de yaygınlaştırılmıştır"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "AK Parti 'nin iktidarını sağlayan ve iktidarını sürdürmesini sağlayan en önemli hizmetlerin başında sağlık hizmetleri geliyor" dedi. 

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'da bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ünye ilçesinde yapımı devam eden Devlet Hastanesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı. 

İncelemelerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, Ünye Devlet Hastanesi'nin yakın bir zamanda açılması için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirtti. Ay sonu itibariyle bir takım poliklinik hizmetlerinin başlayacağını söyleyen Kurtulmuş, "Bunu inşallah başlatacağız. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi. 

"Çok hızlı bir şekilde geri kalan bölümlerinin tamamlanmasını sağlayacağız" diyen Kurtulmuş, "14 ameliyathanesinin olduğu, yoğun bakım ünitesinin olduğu, böbrek diyaliz merkezlerinin olduğu ve 445 yatak kapasitesi bulunan son derece büyük bir hastaneden bahsediyoruz. Burası Türkiye standartlarının en üst seviyesinde olmuş bir hastanedir. Ümit ediyorum ki en kısa zamanda bütün bölümleriyle halkımıza hizmet verecek bir noktaya gelecek" diye konuştu. 

AK Parti iktidarının 13 yıllık iktidarı döneminde sağlık alanında çok ciddi yatırımlarının ülkeye kazandırdığını vurgulayan Kurtulmuş, şunları kaydetti.

"AK Parti'nin iktidarını sağlayan ve iktidarını sürdürmesini sağlayan en önemli hizmetlerin başında sağlık hizmetleri geliyor. Gerçekten 2002 öncesiyle kıyaslanmayacak derecede sağlık hizmetleri hem kalite itibariyle son derece yükseltilmiştir, hem de yaygınlaştırılmıştır. Vatandaşlarımız Türkiye'nin neresinde olursa olsun rahatlıkla sağlık hizmetlerine ulaşabilir bir noktaya gelmiştir. Sistem kendi içerisinde eksiklerini de sürekli kapatarak daha iyi bir noktaya doğru geliyor. Sürekli hastanelerimiz açılıyor. Sağlık ocaklarımız açılıyor. Büyükşehir hastanelerinin yapımına doğru gidiliyor. Dikkat edilirse önce bir hasta zinciri kurulmuş, ardından sağlık zincirleri kurulmuş. Arkasında da şimdi şehir hastaneleri dediğimiz büyük hastaneler inşa edilmeye başlanmıştır. Bunlar sağlıkta bir devrimdir. İnşallah bundan sonraki süreçte de bu sağlık hizmetlerinin vermiş olduğu memnuniyet artarak devam edecektir. Eksiklikler varsa bu eksikler tamamlanacak. En iyi hizmete layık halkımızın sağlık hizmetlerinden de en iyi şekilde yararlanması sağlanacaktır."