Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "Şimdi CHP 'imam hatip okullarını kapatmayacağız' diye demeç vermiş. Geçti o devirler, Üsküdar'da akşam oldu. İmam hatip okullarını artık kapatamayacaksınız, hiç kimse kapatamayacak"

ORDU (AA) - Baş bakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Şimdi CHP 'imam hatip okullarını kapatmayacağız' diye demeç vermiş. Geçti o devirler, Üsküdar'da akşam oldu. İmam hatip okullarını artık kapatamayacaksınız, hiç kimse kapatamayacak" dedi. 

Kurtulmuş, seçim çalışmaları kapsamında memleketi Ordu'nun Ünye ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi. 

Halil Efendi Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda konuşan Kurtulmuş, "eski Türkiye "de devletin, "kendi milletini adam etme, terbiye etme" uğraşı içinde olduğunu ifade etti.

Yeni Türkiye ile birlikte artık devlet ile millet kaynaşmasının sağlandığını söyleyen Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"28 Şubat'ta milletin kıyafetine karıştılar. Çünkü onların kurgularında, onların zihinlerinde 'başörtülüden öğretmen olmaz, doktor olmaz, mühendis olmaz, milletvekili olamaz'dı. Fakat millette bu zihniyet değişimi başladıkça gördük ki başörtülüden milletvekili de oluyor, öğretmen de oluyor, doktor da oluyor.

Onların zihniyetinde imam hatip okullarının kapatılması gerekiyordu. Şimdi CHP 'imam hatip okullarını kapatmayacağız' diye demeç vermiş. Geçti o devirler, Üsküdar'da akşam oldu. İmam hatip okullarını artık kapatamayacaksınız, hiç kimse kapatamayacak. İmam hatip okullarının kapısına kilit vuran 'bunları ıslah ediyoruz' diye kapatan CHP zihniyeti değil miydi? Şimdi isteseniz de yapamazsınız. Çünkü bu millet artık sizin ne olduğunuzu biliyor. Size asla iktidar yüzü göstermeyecek, sizi asla iktidara getirmeyecek." 

- "İmam hatip mezunu cumhurbaşkanı olur diye hiç akıllarından geçirmediler" 

Kurtulmuş, CHP'nin imam hatiplerin "ölü yıkasınlar" diye kurulmasına müsaade ettiğini vurgulayarak, "Ölü yıkamak sevaptır ona hiçbir şey demiyorum. Fakat bunlar insanları küçük gördükleri için imam hatip liselerinin önünü açmışlardır. Hiç akıllarından bir gün geçmedi ki imam hatipli bir savcı olur, milletvekili olur, bakan olur, başbakan olur, cumhurbaşkanı olur, hiç akıllarından geçirmediler" ifadesini kullandı. 

 Kurtulmuş, toplantıda muhtarlardan yeni Türkiye yolunda kendilerine destek olmalarını istedi.