Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "22 Mayıs Cuma günü Türkiye'nin en önemli ve mega projelerinden birisi olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışını yapıyoruz" - "Bizi idam sehpalarıyla korkutamazsınız. Bizi ihanetlerle yıldıramazsınız. Bu milletin yolunu kesemezsiniz"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye 'nin ve Avrupa 'nın deniz üzerine yapılan ilk havalimanının 22 Mayıs Cuma günü, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun katılacağı törenle açılacağını söyledi.

Seçim çalışmalarına katılmak üzere memleketi Ordu'ya gelen Kurtulmuş, Çaybaşı ilçesinde partisinin düzenlediği mitinge katıldı.

İlçe meydanında seçim otobüsü üzerinde vatandaşlara hitap eden Kurtulmuş, Ordu'ya ve Çaybaşı ilçesine AK Parti iktidarında yapılan yatırımlara değinerek, bunların gelecek yıllarda da süreceğini belirtti.

Kurtulmuş, Ordu'nun Gülyalı ilçesinde yapımı tamamlanan havalimanı projenin 22 Mayıs Cuma günü, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun katılacağı törenle açılacağına dikkati çekerek, vatandaşları davet etti.

Kurtulmuş, Ordu-Giresun Havalimanı'nın, dünyada tamamı deniz üzerine kurulan 3'üncü havalimanı olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

"Birisi Japonya'da, diğeri Hong Kong'da, birisi ise Ordu'nun Gülyalı ilçesinde. İnşallah 22 Mayıs Cuma günü Türkiye'nin en önemli ve mega projelerinden birisi olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışını yapıyoruz. Ordu'ya böylesine büyük bir hizmet yapılıyor. Şu anda henüz Ordu'da hızlı tren yok ama niye olmasın? İnşallah bu projeyi de Ulaştırma Bakanlığımızla konuşuyoruz. Bugün olur, yarın olur ama Ordu ulaşım bakımından Karadeniz'in ve Türkiye'nin incisi bir şehrimiz olacak."

Bir tarafta Çarşamba Havalimanı bir tarafta ise Ordu-Giresun Havalimanı'nın olacağını vurgulayan Kurtulmuş, "Avrupa'dan hemşehrilerimiz gelecek, bir saat içerisinde en uzak ilçemiz Mesudiye'ye gidebilecek. Burası uluslararası bir havalimanı. Bu nedenle bu projenin önemi çok fazla" ifadesini kullandı. 

- Mursi hakkındaki idam kararı

Kurtulmuş, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verilen idam cezasına da değinerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bir kaç gün önce Türkiye'de keyiften manşet atanlar oldu. Ne dediler; 'yüzde 52'lik cumhurbaşkanına idam.' Türkiye'de de cumhurbaşkanı yüzde 52 aldı. Ona benzetmek istiyorlar. Yani 'yeri gelir, halk eğer sizi seçmeye devam ederse size de idam sehpaları görünür' demek istiyorlar ama boşuna çırpınıyorlar. Artık devir eski devir değildir. Artık bu millet eski millet değil. Milletin gözü açıldı. Bizi idam sehpalarıyla korkutamazsınız. Bizi ihanetlerle yıldıramazsınız. Bu milletin yolunu kesemezsiniz. Artık ne idam sehpalarına uzanacak elinizin kudreti kaldı ne de bu milletin içerisine çıkacak yüzünüz kaldı. Bu millet artık asla size dönüp bakmayacak. Asla sizin tuzaklarınıza teslim olmayacak."

Kurtulmuş, konuşmasının ardından esnafı ziyaret ederek, vatandaşlardan destek istedi.