Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "Siz gidin bütün paralel çetelerinizle birlikte hangi kumpası kurarsanız kurun, kimlerle işbirliği yaparsanız yapın, hangi partilerle ittifak yaparsanız yapın, bu millete vız gelir tırıs gider"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Siz gidin bütün paralel çetelerinizle birlikte hangi kumpası kurarsanız kurun, kimlerle işbirliği yaparsanız yapın, hangi partilerle ittifak yaparsanız yapın, bu millete vız gelir tırıs gider" dedi.

Kurtulmuş, seçim çalışmaları kapsamında memleketi Ordu'nun İkizce ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara hitap eden Kurtulmuş, muhalefet partilerine yönelik eleştirilerde bulundu. 

Muhalefet partilerinin hiçbirinin "Biz iktidar olacağız" demediğini ifade eden Kurtulmuş, AK Parti 'nin ise seçime yeniden tek başına iktidar olma hedefiyle gittiğini söyledi. 

Türkiye'de son 13 yılda yapılan yatırımlardan örnekler veren Kurtulmuş, bunun bir örneğinin de Ordu-Giresun Havalimanı projesi olduğunu anlattı. 

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, muhalefetin hayal gördüğünü kaydederek, "Türkiye'de muhalefet iktidar olacağını söylemiyor. Muhalefetten, 'Biz iktidar olacağız, şunları yapacağız' diye hiç bir şey duydunuz mu?" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu 'nu eleştiren Kurtulmuş, "'Bana dört yıllığına teslim edin' diyor ya dört yıl değil, dört gün teslim etsek o kasayı boşaltır, 'Yandım Allah' diye kaçar. Zaten bu millet nasıl sayın Kılıçdaroğlu'na ekonomi yönetimini teslim etsin. Böyle bir yönetim anlayışına Türkiye ekonomisi bırakılır mı? Onun için 'en büyük idealim yüzde 30 oy almak' diyor. Sayın Kılıçdaroğlu yüzde 30 ile Türkiye'de iktidar olunmuyor. Tek başınıza iktidar olmanız için Türkiye'de çok daha fazla oy almanız gerekiyor"  değerlendirmesinde bulundu.

"Sayın Bahçeli'yi, onu hiç söylemiyorum, o dört yıl sonrayı da beklemez, ertesi sabah anahtarları teslim ederek 'yandım Allah' diyerek kaçar" ifadesini kullanan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Peki iktidar olmak için nasıl hesap yapıyorlar? 'Ya ne olur şu HDP bir barajı geçse de AK Parti'nin 40-45 milletvekilli düşer. Böylece millet bize oy verdiği için değil, başka bir parti barajı geçtiği için AK Parti iktidar olamaz' diyorlar. Olmaz, boşuna hayal görüyorsunuz. Millet iktidardan yana, büyük ve yeni Türkiye'den yana kararını vermiştir."

- "Bu millete vız gelir, tırıs gider"

Kurtulmuş, Türkiye'nin çok zor süreçlerden, milletin AK Parti iktidarına olan güveni sayesinde başarıyla geçtiğini belirterek, paralel çetenin mazlum insanları kandırdığını söyledi.

Suçluluların yavaş yavaş ortaya çıkarılmaya başlandığını dile getiren  Kurtulmuş, sözlerini şöyle tamamladı:

"Şimdi diyor ya bu paralel çetenin adamları, yüzleri deşifre oldu ya, içimizdeki bazı masum kardeşlerimizi de kandırıyorlar. Operasyonlar yapılmaya başlanınca suçlu olanlar ortaya çıkarılmaya başlanınca, içlerinden biri ne diyor, meslekten ihraç edilen bir savcı, 'Bunlar fazla böbürlenmesin, bunların sonu da 27 Mayıs gibi olur'. Geç onları, köprünün altından çok sular aktı. Siz gidin bütün paralel çetelerinizle birlikte hangi kumpası kurarsanız kurun, kimlerle işbirliği yaparsanız yapın, hangi partilerle ittifak yaparsanız yapın, bu millete vız gelir tırıs gider."