Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "Makamlar gelir geçer, makamlarda oturanlar gelir geçer, insanlar gelir geçer ama sonuç itibarıyla bu ülkede bu millet kıyamete kadar bakidir. Amacımız bu milletin geleceğini en güzel şekilde inşa etmektir"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti iktidarında yapılan hizmetlere dikkati çekerek, "Makamlar gelir geçer, makamlarda oturanlar gelir geçer, insanlar gelir geçer ama sonuç itibarıyla bu ülkede bu millet kıyamete kadar bakidir. Amacımız bu milletin geleceğini en güzel şekilde inşa etmektir" dedi.

Kurtulmuş, Ünye'da Kredi Yurtlar Kurumu tarafından inşa edilen kız öğrenci yurdunun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye 'de son 13 yıldaki gelişmelerin milletin desteğiyle sağlandığını ifade etti.

Hizmetleri yaparken ülkenin zenginleşmediğini, sadece milletin kaynaklarının doğru şekilde değerlendirildiğini dile getiren Kurtulmuş, amaçlarının bu milletin geleceğini en güzel şekilde inşa etmek olduğunu söyledi.

Kurtulmuş, 17 yıldır bitirilemeyen Karadeniz otoyolunun dört yıl içerisinde bitirildiğini kaydederek, "Ülkenin havalimanı olmayan, yolu olmayan bir çok noktasına hizmet gitti. İşte Yüksekova'da Türkiye'nin 55. havalimanı açıldı. Hastaneler açıldı, hizmete sokuldu. Bütün bunları yapabiliyorsak Türkiye'de millet ile devlet bütünleşmeye başlamıştır. Bütün bunları yapıyorsak milletin kaynaklarını iyi değerlendirdiğimiz içindir. Aslında biliyoruz ki hizmetin, işin asıl sahibi millettir. Makamlar gelir geçer, makamlarda oturanlar gelir geçer, insanlar gelir geçer ama sonuç itibarıyla bu ülkede bu millet kıyamete kadar bakidir. Amacımız bu milletin geleceğini en güzel şekilde inşa etmektir" diye konuştu.

Gençlerin geleceğini en iyi şekilde inşa etmenin yolunun eğitimden geçtiğini vurgulayan Kurtulmuş, bunun bilinciyle çalışmalarını sürdürdürdüklerini dile getirdi.  

Türkiye'nin artık her şehrinde bir üniversite olduğunu anımsatan Kurtulmuş, şu değerlendirmelerde bulundu: 

"Yeter mi, yetmez. Şimdi dünyadaki üniversiteler ile yarışan üniversitelerimiz olacak. Dünyanın her yerinde buluşlarıyla birçok üniversitenin önüne geçmiş üniversitelerimiz olacak. Dünyadaki bütün milletler aynı vasıflara sahiptir. Hiçbiri diğerinden üstün veya vasat zekalı değildir. Afrika, Avrupa veya ABD 'de yaşayan 10 bin kişiden sadece birisi üstün zekalı oluyor. 1 milyon insanda da bir dahi oluyor. Bizim bu kadar üstün zekalı evlatlarımızın kim bilir hangisi nerededir? Belki üstün zekalı bir kardeşimiz bir yerde çobanlık yapıyor. Belki bir dahimiz bir yerde işsiz şekilde duruyor. İşte artık Türkiye bütün imkanlarını harekete geçirmeli. Üstün zekalı çocuklarından, dahilerine kadar herkesin önünü açabilmeli. Bunun yolu da ortalamanın, vasatın yükselmesidir. Bunu yapacağız."

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, ülkenin geleceği için gençlerin okul, kredi, ve yurt imkanlarını artıracaklarını da sözlerine ekledi. 

?Konuşmasının ardından yurdun açılışını yapan Kurtulmuş, öğrenci odalarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.