Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "Dün horlananlar, dün adam yerine konulmayanlar, gericiler, yobazlar, softalar diyerek dalga geçilenler, bugün Türkiye'de Allah'a çok şükür her yerde başları dik bir vaziyettedir" - "Pedalı çevirmezseniz bisikletten düşersiniz. Zaman zaman yokuşlar olur daha fazla çevireceksiniz. Her zaman giderken dikkatli gideceksiniz. Ama mutlaka pedalı daha da hızlı çevirerek yol alacaksınız"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Dün horlananlar, dün adam yerine konulmayanlar, gericiler, yobazlar, softalar diyerek dalga geçilenler, bugün Türkiye 'de Allah'a çok şükür her yerde başları dik bir vaziyettedir" dedi. 

Kurtulmuş, Eğitim-Bir-Sen Ordu Şubesi'nce Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bulunduğu seviyeye kolay gelmediğini söyledi. 

"Bu kervan biz istesek de istemesek de artık kıyamete kadar başı dik yürüyecektir" ifadesini kullanan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Dün horlananlar, dün adam yerine konulmayanlar, gericiler, yobazlar, softalar diyerek dalga geçilenler, bugün Türkiye'de Allah'a çok şükür her yerde başları dik bir vaziyettedir. Dün adam yerine konulmayan, ötekileştirilenler bugün Türkiye'yi yöneten insanlardır. Dün kapıdan içeri sokulmayanlar bugün kapılarını halka açmış, halka hizmeti hakka ibadet olarak bilmektedirler. Bunlardan dolayı Allah'a şükür ederiz.  Burada emeği geçen herkese de çok teşekkür ederiz. Ama bunun devam etmesi bizim daha fazla gayret göstermemize bağlıdır. Pedalı çevirmezseniz bisikletten düşersiniz.  Zaman zaman yokuşlar olur daha fazla çevireceksiniz. Her zaman giderken dikkatli gideceksiniz. Ama mutlaka pedalı daha da hızlı çevirerek yol alacaksınız." 

- CHP 'ye imam hatip eleştirisi  

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, CHP'ye,  imam hatip okulları üzerinden eleştirilerde bulunarak, CHP'nin 1+8+4 eğitim sistemini yeniden hayata geçirmek istediğini anımsattı. 

Söz konusu sistemin, meslek liselerinin önünün kesilmesi anlamı taşıdığına işaret eden Kurtulmuş, "Geçti o devirler, köprünün altından çok sular aktı. Siz tanklarınızın palet şakırtıları altında, sonra yaptığımız şeyleri artık bu memlekette yapamazsınız, bu millete kabul ettiremezsiniz. Şimdi bu sene imam hatip okullarının öğrenci sayısı 1 milyona ulaştı. Türkiye'de bazıları geçmiş dönemlerde imam hatip mezunlarını küçümserdi, hor görürdü. Ama gelinen süreçte o mezunların arasından Türkiye'de savcı, hakim, doktor, bakan, başbakan ve cumhurbaşkanı çıktı" diye konuştu. 

Türkiye'nin kat ettiği yol nedeniyle  kimsenin rehavete kapılma lüksü olmadığını anlatan Kurtulmuş, kibirin lügatlarında olmadığını anlattı. 

7 Haziran'daki seçimlerin yeni Türkiye'yi inşa etmek isteyenlerle, eski Türkiye'ye dönmek isteyenler arasında geçeceğini dile getiren Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"İsimler farklı olabilir, partileri farklı olabilir, bir takım cemiyetleri farklı olabilir. Ama esas mücadele, yeni Türkiye istikametinde yürüyen irade ile bu iradeye çelme takmak isteyen irade arasındaki mücadeledir. Bugün de böyle yarın da böyle olacak. Biz Allah'la bir olduktan sonra Allah'a olan inancımız, milletin medeniyetine olan inancımız sağlam olduktan sonra nerede, ne şekilde olursak hiçbir şekilde gam yok." 

Kurtulmuş, 7 Haziran'da sadece Türkiye'nin geleceği için değil, dünyadaki tüm mazlumlar için milli iradeyi sandıklardan güçlü bir şekilde çıkarmaları gerekliğini de sözlerine ekledi.