Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "7 Haziran günü her bir sandığa sahip çıkacağız. Her bir sandıkta oy veren kardeşlerimize sahip çıkacağız" - "Bizim davamız kökleri toprağın derinliklerinde, dallarının yaprakları semaya doğru açılmış büyük bir medeniyetin ağacı gibidir. Köklü bir davadır ve köklü bir gelecektir" - "Ne hesabı yaparsanız yapın, bu millet kararını vermiştir. Bu milleti yolundan döndürmek asla mümkün değildir, 7 Haziran'da sandıklar patlayacak AK Parti inşallah iktidar olacak"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "7 Haziran günü her bir sandığa sahip çıkacağız. Her bir sandıkta oy veren kardeşlerimize sahip çıkacağız" dedi. 

Kurtulmuş, Fatsa İlçesi'nde partisinin "Gençlik Şöleni" etkinliğine katıldı. 

Burada bir konuşma yapan Kurtulmuş, AK Parti 'nin en çok kazanımlarından birisinin gençler olduğunu söyledi. 

Gençlerin destekleriyle AK Parti'nin iktidarını sürdürdüğüne işaret eden Kurtulmuş, aynı gençlerden 7 Haziran seçimlerinde desteklerini sürdürmelerini istedi. 

Seçim çalışmalarının 6 Haziran Cumartesi günü saat 18.00'de sona ereceğini hatırlatan Kurtulmuş, "Ondan sonra propaganda yapmak yasak. Ancak esas seçim çalışması, seçimin hasadını toplama günü 7 Haziran günüdür" diye konuştu. 

"7 Haziran'da sandıklarımıza sahip çıkacağız" diyen Kurtulmuş, "Nasılsa Ordu'da açık ara birinci partiyiz diyerek asla ve asla rehavete kapılmak yok. Sandıkların her birisine sahip çıkacağız. Her bir genç kardeşim kendisinden başka hiç kimse yokmuş gibi bulunduğu ilde, bulunduğu ilçelerde sandıklara sahip çıkacak" dedi. 

-"Sandıklara sahip çıkacağız" 

Hiç bir sandıkta bir tek oyun dahi boşa gitmesine müsaade edilmemesini isteyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"7 Haziran günü her bir sandığa sahip çıkacağız. Her bir sandıkta oy veren kardeşlerimize sahip çıkacağız. Özellikle gençlerimizin bu duruma çok dikkat etmelerini istiyorum. Gençlerimiz bir oyun dahi zayi olmasına müsaade etmeyecekler. Herkes kendisini bulunduğu sandığın bir numaralı sorumlusu olarak görsün. O sandık tamamen sayılana kadar başından ayrılmasın. Sonunda ise tutanakların birleştirilmesinde arkadaşlarımız takipte olacaklar. Dolayısıyla "nasılsa çok güçlüyüz", "nasılsa bu millet bize çok oy veriyor" diye seçim günü rehavete kapılmak asla yok. Gerekirse sandıklara gitmek isteyen yaşlı tanıdıklarımızı da sandığa götüreceğiz. Böylece sandığa ulaşmak isteyen herkes sizin marifetlerinizle sandıklara ulaşacak. İnşallah hepinizin bunları yapacağına eminim."

Türkiye 'de AK Parti iktidarlarıyla birlikte çok büyük yatırımların gerçekleştirildiğini vurgulayan Kurtulmuş, "Bizim davamız kökleri toprağın derinliklerinde, dallarının yaprakları semaya doğru açılmış büyük bir medeniyetin ağacı gibidir. Köklü bir davadır ve köklü bir gelecektir" ifadesini kullandı. 

 

 

 

Türkiye'de birilerinin AK Parti'ye çelme takmaya çalıştığına işaret eden Kurtulmuş, "Kimileri gezi olaylarında yüzlerinde maskelerle sokaklara çıkartıldı. Belki o çocukların ne yaptıklarından haberleri bile yoktu. Attıkları molotof kokteyllerin ve attıkları taşın arkasındaki amacın ne olduğunu bilmiyorlardı. Ama onları sokaklara çıkartanlar Gezi olaylarını bahane ederek Türkiye'yi, hükümeti alaşağı etmek istiyor, hükümetin ayağına çelme takmak istiyor. Türkiye'nin bu güzel gidişatına sekte vurmak istiyordu" değerlendirmesinde bulundu. 

Ardından 17-25 Aralık operasyonlarının yapıldığını anımsatan Kurtulmuş, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bunlar imaj operasyonu yapıyor. Paralel çetenin yaptığı şey deniz aşırı aldığı talimatla Türkiye'nin ayağına çelme takmak, AK Parti'yi indirerek Türkiye'de bir krizi, bir kaosu çıkartmaktı. Ama buna millet müsaade etmiyor. 10 Ağustos'ta Recep Tayyip Erdoğan 'ı Cumhurbaşkanı seçerek 17- 25 Aralık'a cevap verdi. Şimdi yeni hesaplar içerisindeler. Ne hesabı yaparsanız yapın, bu millet kararını vermiştir. Bu milleti yolundan döndürmek asla mümkün değildir, 7 Haziran'da sandıklar patlayacak AK Parti inşallah iktidar olacak."