Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "Şimdi onların AK Parti'ye karşı bir ümidi var. O da HDP'nin barajı geçmesi. Bu millet feraset sahibidir. Bu millet akıllıdır. Bu millet mahşeri vicdanıyla gönlüyle konuşur. Bu millet kendisine karşı kurulan bu koalisyon lobisini de Allah'ın izniyle 48 saat sonra bütün Türkiye'de sandıklara gömer"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Şimdi onların AK Parti 'ye karşı bir ümidi var. O da HDP'nin barajı geçmesi. Bu millet feraset sahibidir. Bu millet akıllıdır. Bu millet mahşeri vicdanıyla gönlüyle konuşur. Bu millet kendisine karşı kurulan bu koalisyon lobisini de Allah'ın izniyle 48 saat sonra bütün Türkiye'de sandıklara gömer" dedi. 

Seçim çalışmalarını memleketi Ordu'da sürdüren Kurtulmuş, Fatsa ilçesinde düzenlenen mitinge katıldı. Burada bir konuşma yapan Kurtulmuş, 7 Haziran seçimlerine saatlerin kaldığını belirterek, Fatsalılar'dan destek istedi. 

Ordu'da hedeflerinin 5'te 5 yapmak olduğunu dile getiren Kurtulmuş, anketlerde de AK Parti'nin açık ara önde olduğunu söyledi. 

Kurtulmuş, seçim kampanyası süresince yaptıkları hizmetlerin açılışlarını gerçekleştirdiklerini, muhalefet partilerinin ise sadece konuştuğunu anlattı.

"Bu seçim kampanyasında hem CHP  hem de MHP  iktidar olacaklarını hiç söylemedi" diyen Kurtulmuş, "Hatta CHP'nin Genel Başkanı 'en büyük idealim yüzde 30 oy almaktır' dedi. Çünkü şunu biliyor, başka hiçbir parti seçime girmese tek başına seçime girse bile bu millet Cumhuriyet Halk Partisi 'ne yüzde 30 oy vermez" ifadelerini kullandı. 

CHP ve MHP'nin bu seçim öncesi yeni bir oyun içerisinde olduklarını belirten Kurtulmuş, şunları konuştu:

"Onlar HDP'nin barajını aşmasını istiyor. HDP barajı aşsın, böylece AK Parti ne kadar yüksek oy alırsa alsın ama AK Parti 25-30 milletvekili düşük çıkarsın 'belkide böylelikle bize bir iktidar kapısı açılır' diye kenardan seçim kampanyası yürüttüler. Biz bu senaryoyu 10 Ağustos seçimlerinde de gördük. AK Parti'ye karşı 13 parti yan yana geldi. Ama güçleri yetti mi? Her türlü kumpası yaptılar. Önce Oslo görüşmelerini sızdırarak bir kriz çıkarmaya çalıştılar, yetmedi 17-25 Aralık operasyonlarını yaptılar. Yetmedi, arkasından Gezi parkı olaylarını yaptılar. Bu da yetmedi çatı adaylarıyla ortaya çıktılar. Yetmedi uluslararası medyayı arkalarına aldılar. O da yetmedi paralel çeteden medet umdular. Bütün hesapları yaptılar, masa üzerinde bütün hesaplar güzeldi. Ama bir tek şeyi unuttular, bu milletin ferasetini unuttular. Bu milletin mahşeri vicdanını unuttular."

- "Bu millet veraset sahibidir"

Muhalefetin dersini hala almadığını dile getiren Kurtulmuş, "Türkçe de 'yenilen pehlivan güreşe doymaz' diye bir laf var. Her fırsatta AK Parti'nin önünü kesmeye çalıştılar. Bu millet nasıl 30 Mart'ta, nasıl 10 Ağustos'ta gereken cevapları verdiyse 7 Haziran'da da koalisyon lobisini sandıklarda bırakacak, onlara geçit vermeyecektir. Şimdi onların AK Parti'ye karşı bir ümidi var. O da HDP'nin barajı geçmesi. Bu millet feraset sahibidir. Bu millet akıllıdır. Bu millet mahşeri vicdanıyla gönlüyle konuşur. Bu millet kendisine karşı kurulan bu koalisyon lobisini de Allah'ın izniyle 48 saat sonra bütün Türkiye'de sandıklara gömer" diye konuştu.

Kurtulmuş, Ordu'da yapılması planlanan 5 mega projeye de değinerek, "İnşallah bu projeler sayesinde Ordu artık göç veren değil, göç alan bir il olacak. Bu projelerin tamamlanmasıyla binlerce insan iş sahibi olacak. Ordu'da işsizlik diye bir şey kalmayacak. Bütün Ordulular'dan bu projelere sahip çıkmasını bekliyoruz" dedi.