Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "Koalisyon denince Türkiye'nin adam yerine konulmayan has evlatlarını hatırlıyoruz ama Allah'a çok şükür bunların hepsi artık geride kaldı"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Koalisyon denince  Türkiye 'nin adam yerine konulmayan has evlatlarını hatırlıyoruz ama Allah'a çok şükür bunların hepsi artık geride kaldı" dedi. 

Kurtulmuş, seçim çalışmaları kapsamında Ordu'nun Akkuş ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarı düşsün beklentisi içinde olanların yerine ne koyacaklarını bilmediklerini söyledi. 

Türkiye'de vatandaşların büyük bir çoğunluğunun tekrar koalisyon istemediğini anlatan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Koalisyon denince rahmetli Ecevit'in başka, Bahçeli'nin başka, Mesut Yılmaz'ın başka istikamete gittiği, hiçbir konuda anlaşamayan bir dönemi hatırlıyoruz. Koalisyon denince yazar kasanın Başbakan Ecevit'in önüne atıldığı Türkiye'yi hatırlıyoruz. 'Siz üretemediniz size dışarıdan bakan gönderelim' diyerek Sayın Kemal Derviş'in Türkiye'ye bakan gönderildiği günleri hatırlıyoruz. Koalisyon denince mecliste başörtülü bir milletvekilini 'dışarı dışarı' diyerek dışarı gönderen Ecevit ve milletvekillerini hatırlıyoruz. Koalisyon denince Türkiye'nin adam yerine konulmayan has evlatlarını hatırlıyoruz ama Allah'a çok şükür bunların hepsi artık geride kaldı." 

Bazı çevrelerin tek başına güçlü bir iktidar duruşu sergileyen AK Parti 'nin karşısında birleştiğini söyleyen Kurtulmuş, "Bir tarafta partiler, bir taraftan Pensilvanya çetesi, bir tarafta okyanus medyası, bir tarafta Türkiye'nin kendisini merkez medya olarak adlandıran kuruluşları. Bakıyorsunuz ne de çok severlermiş HDP'yi. Koca koca gazeteler, koca koca televizyonlar sabah akşam HDP'nin propagandasını yapıyorlar" ifadelerini kullandı. 

Kurtulmuş, mitingin ardından Aybastı, Kabataş ve Çatalpınar ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek yarın yapılacak seçimlerde partilerine destek vermelerini istedi.