Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "Vatandaşlarımızdan istediğimiz, Türkiye'deki istikrarın bozulmamasıdır. Türkiye'nin krizler, kaoslarla karşı karşıya kalmamasıdır. Bunun için tek başına, güçlü bir şekilde AK Parti'yi iktidara getirmenizi diliyoruz" - "Şu anda play-off oynuyoruz futbol tabiriyle. Birinci Lig'den play-off'a çıktık ama Süper Lig'e çıkmamız, yani Türkiye'nin 20-25 bin dolarlar seviyesine çıkması, Türkiye'nin dünyanın büyük ekonomilerinden, 10 büyük ekonomisinden birisi olması için ha gayret, az bir gayrete ihtiyacımız kaldı"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ''Vatandaşlarımızdan istediğimiz, Türkiye 'deki istikrarın bozulmamasıdır. Türkiye'nin krizler, kaoslarla karşı karşıya kalmamasıdır. Bunun için tek başına, güçlü bir şekilde AK Parti 'yi iktidara getirmenizi diliyoruz" dedi.

Kurtulmuş, Gürgentepe ilçesinde AK Parti seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra bir çay ocağında vatandaşlarla bir araya gelen Kurtulmuş, vatandaşlara hitap etti. 

Yeni seçimle birlikte 7 Haziran'da yarım kalan sürecin tamamlanacağını belirten Kurtulmuş, Cumhuriyet tarihi boyunca ilk kez seçim hükümetinin uygulandığına dikkati çekerek, genel seçimlerin milletin geleceği adına hayırlı olmasını diledi.

Kurtulmuş, milletin ortaya koyacağı iradenin Türkiye'nin geleceğini belirleyeceğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"7 Haziran'dan sonra maalesef birileri zannetti ki nasılsa ortaya bir hükmet çıkmadı, güçlü bir hükümet kurulamadı, o zaman Türkiye şöyle bir sallanır. Türkiye birtakım krizler, kaoslar içerisine girer zannettiler. Terör örgütlerinin düğmelerine basıldı. 20 Temmuz'dan bu yana memleketimizde insanlar maalesef ciddi bir terör saldırısıyla, tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Terörün fitilini ateşleyenler zannetti ki hükümet zayıftır, hükümet bu anlamda bir şey yapamaz. Allah'a çok şükür, 20 Temmuz'dan bu yana geçici bir hükümet olmasına rağmen her türlü tedbiri alıyoruz ve bu memlekette silahların susması için, toprağa gömülmesi için, terörün sona ermesi için canla, başla gayret sarf ediyoruz."

Geçici hükümet kurulmasına rağmen önemli konularda gerekli tedbirlerin alındığını anlatan Kurtulmuş, "Bütün yaz ayları boyunca her gün Ege'de, Akdeniz'de botlarda sahile vuran cesetleri ya da denizin ortasında kalan mültecileri gördük. Birileri yine 'mülteciler üzerinden Türkiye'yi acaba köşeye sıkıştırır mıyız' diye gayret ediyorlar. Son günlerde görüyorsunuz, Suriye sınırında Rus uçakları Türkiye sınırını tehdit ediyor, Türkiye sınırını taciz ediyor. Bütün bunların hepsi için gerekli tedbirleri alıyoruz. Zannettiler ki Türkiye zayıflar, hükümetsiz kalır, ayağına çelme takarız ama bunu başaramayacaklar" diye konuştu.

Türkiye'deki istikrarın bozulmaması adına destek isteyen Kurtulmuş, "Bütün Türkiye'deki vatandaşlarımızdan istediğimiz, Türkiye'deki istikrarın bozulmamasıdır. Türkiye'nin krizler, kaoslarla karşı karşıya kalmamasıdır. Bunun için tek başına, güçlü bir şekilde AK Parti 'yi iktidara getirmenizi diliyoruz. 1 Kasım inşallah, güçlü bir iktidarı çıkaracak ve Türkiye'de kriz bekleyenler avuçlarını yalayacaklardır" ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, 13 yıllık AK Parti iktidarı sırasında çok hizmetler yapıldığına dikkati çekerek, Türkiye'nin istikrar içerisinde ilerlemesi gerektiğini söyledi.

- "Kendinize oy verin, çocuklarınızın geleceğine oy verin"

Türkiye'de sağlanan istikrarın devam ettirilmesi adına 1 Kasım'ın önemli olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"İstikrarı devam ettirmemiz lazım ancak şunu söyleyeyim, Türkiye'de çok işler yapılmış olmasına rağmen henüz Türkiye dünyanın Süper Ligi'nde değildir. Şu anda play-off oynuyoruz futbol tabiriyle. Birinci Lig'den play-off'a çıktık ama Süper Lig'e çıkmamız, yani Türkiye'nin 20-25 bin dolarlar seviyesine çıkması, Türkiye'nin dünyanın büyük ekonomilerinden, 10 büyük ekonomisinden birisi olması için ha gayret, az bir gayrete ihtiyacımız kaldı. Onun için sizlerden 1 Kasım'da Türkiye'de AK Parti'yi koalisyon ortağı bulmaya mecbur bırakmayacak bir sonucu ortaya çıkarmanızı rica ediyoruz. Kendinize oy verin, çocuklarınızın geleceğine oy verin, torunlarınızın geleceğine oy verin, Türkiye'nin dünyanın en büyük ülkelerinden birisi olmasına oy verin."

Kurtulmuş, konuşmanın ardından Gürgentepe Belediyesini ziyaret etti.