Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "AK Parti'nin tek başına iktidarında terörü toprağa gömeceğiz, terörü bir daha dirilmemek üzere gündemden kaldıracağız" - "1 Kasım, 'terörü destekleyenlerden yana mıyız, terörü bitirmek isteyenlerden yana mıyız, Türkiye'de güçlü bir iktidardan yana mıyız, yoksa ayakları üstünde duramayan bir Türkiye'den yana mıyız' bunun seçimidir"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, " AK Parti 'nin tek başına iktidarında terörü toprağa gömeceğiz, terörü bir daha dirilmemek üzere gündemden kaldıracağız" dedi.

Kurtulmuş, Korgan ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, terör saldırılarının arkasında Türkiye 'yi güçlü görmek istemeyenlerin parmağının olduğunu söyledi. Kurtulmuş, "İnanın ki bu anlamda 'Türkiye ayağa kalkmasın' diye terörü bir araç olarak kullanıyorlar. Bu ülkenin insanlarını korkutmak istiyorlar. Bu ülkenin insanlarını bölüp, parçalamak istiyorlar. Türkiye'yi Suriye, Mısır, Ukrayna gibi yapmak istiyorlar. Buna müsaade edecek misiniz? Allah'ın izniyle Türkiye buna müsaade etmeyecektir" diye konuştu.

7 Haziran'dan sonra dövizle oynandığına dikkati çeken Kurtulmuş, şu değerlendirmede bulundu:

"Bu ne demek? 'Sizin cebinizdeki paranın bir kısmını çaldılar' demek. Buna da müsaade etmeyeceğiz. Bütün bunları niçin yapıyorlar? Türkiye güçsüz olsun, 25 milyon dolar bulmak için IMF'nin önünde düğme iliklesin, Türkiye'de devlet ayrı yerde, millet ayrı yerde olsun. Devletle millet çatışması devam etsin. Devletle millet bütünleşmesi olmasın. Milletin içinden çıkan adam Türkiye'yi yönetmesin. Kapalı kapılar ardından gelen emirlerle Türkiye yönetilsin istiyorlar. 7 Haziran'dan sonra zannettiler ki geçici bir hükümet var ya 'bu hükümet zayıf olur.' Suyun üstündeki saman çöpü gibi, oradan oraya savrulur zannettiler. Yanıldıklarını gördüler. Teröre karşı ne kadar güçlü bir mücadele verdiğimizi görüyorsunuz. Bu süre içerisinde hiç taviz vermeden Türkiye'nin birliğini, dirliğini korumak için mücadele ediyoruz. AK Parti'nin tek başına iktidarında terörü toprağa gömeceğiz, terörü bir daha dirilmemek üzere gündemden kaldıracağız."

- "Tek başına iktidarın Türkiye'de ne kadar önemli olduğunu görüyorsunuz"

AK Parti'nin tek başına iktidara gelmesi temennisinde bulunan Kurtulmuş, "Tek başına iktidarın Türkiye'de ne kadar önemli olduğunu görüyorsunuz. Menderes, Özal zamanında ve 13 yıllık AK Parti hükümetinde. Birilerinin Türkiye'yi sendeletmesine müsaade edecek misiniz? Birilerinin Türkiye'yi sendeletmesine müsaade etmemek için inşallah 1 Kasım'da hep beraber, ister geçmiş zamanda CHP 'ye, ister MHP 'ye oy vermiş olun, Korgan ilçesi için söylüyorum ister Saadet Partisi'ne, isterseniz Büyük Birlik Partisi'ne oy vermiş olun, kime oy vermiş olursanız olun bu sefer geleceğinize oy verin" ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, 1 Kasım seçimlerinin hayati bir süreç olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"1 Kasım bizlerin milletvekili olup olmamasıyla ilgili bir seçimden ibaret değildir. Sadece AK Parti'nin iktidar olup olmamasıyla ilgili bir süreç değildir. 1 Kasım, 'terörü destekleyenlerden yana mıyız, terörü bitirmek isteyenlerden yana mıyız, Türkiye'de güçlü bir iktidardan yana mıyız, yoksa ayakları üstünde duramayan bir Türkiye'den yana mıyız' bunun seçimidir. 1 Kasım, 'Türkiye Suriye gibi olsun, iç kavgalar içerisinde olsun, karar veremesin, her bir hükümet ortağı başka telden çalsın ve maalesef bugüne kadar kazandıklarını kaybetsin, geri gitsin mi, yoksa daha ileri gitsin mi' seçimidir."

İstikrara ve gelecek güçlü Türkiye'ye oy verilmesi gerektiğini belirten Kurtulmuş, kendilerine destek olan ilçe halkına teşekkür etti.

Kurtulmuş, esnaf ziyaretinin ardından Durali Mahallesi'nde yapılacak caminin temel atma törenine katıldı.