Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "İnşallah 1 Kasım'ı Türkiye için bir şenlik, bir bahar ve bir bayram havasına dönüştüreceğiz"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "İnşallah 1 Kasım'ı Türkiye için bir şenlik, bir bahar ve bir bayram havasına dönüştüreceğiz" dedi. 

Seçim çalışmalarını memleketi Ordu'da sürdüren Kurtulmuş, bir otelde düzenlenen programda Sağlık-Sen üyeleri ile bir araya geldi. Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, Sağlık-Sen'in Ordu'da 2 bin 400 üyeye ulaşmasının çok önemli olduğunu belirterek, "Siyaset sadece siyasi partilerle yapılacak bir iş değildir. Siyasi fikirler, siyasi hareketler, siyasi eylemler bir parti olmanın çok ötesinde bir toplumsal hareket olarak güçlenirlerse değer kazanırlar ve o kazandıkları değer çerçevesinde de toplumda etkili olurlar. Bu çerçevede sivil toplum kuruluşlarının önemini biliyoruz" diye konuştu. 

Kurtulmuş, Türkiye'nin 1 Kasım'da seçime gittiğini ve seçime sayılı günler kaldığını, ancak birilerinin Türkiye'de bu seçimden sonra koalisyonlar döneminin başlamasını istediğini ifade ederek, "Böyle olursa ne olur. Ne olduğunu üçlü koalisyon dönemlerinde gördük. Rahmetli Ecevit'in önüne yazar kasayı attılar. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer rahmetli Ecevit'in önüne Anayasa kitapçığını fırlattı ve Türkiye'de bütün dengeler bir günde bozuldu" ifadesini kullandı. 

- "Oyunu oylarımızla bozacağız"

"Şimdi tekrardan Türkiye o eski günlerine geri dönsün isteyenler var" diyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"İstiyorlar ki tekrar birbirleri ile uzlaşamayan siyasi partilerin birbirlerinin ayağına basarak siyaset icra ettikleri bir ülke haline gelsin. İstiyorlar ki 1,5 yıllık, 18 aylık, 10 aylık, 8 aylık, 6 aylık hükümetlerle 90'lar döneminde olduğu gibi Türkiye yeniden 10 yılını kaybetsin. Türkiye kaybetsin ki zaten bizde 10 yılda Orta Doğu'nun dizaynını bitiririz diye düşünüyorlar. Bu oyunu oylarımızla bozacağız. Bu oyunu güçlü ve tek başına bir istikrar, tek başına hükümet çıkartarak bozacağız." 

- "1 Kasım'ı bayram havasına dönüştüreceğiz"

1 Kasım'da herkesin desteklerini beklediklerini vurgulayan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"İnşallah 1 Kasım'ı Türkiye için bir şenlik, bir bahar ve bir bayram havasına dönüştüreceğiz. Türkiye'nin istikrarını ve geleceğini düşünen, kökleri üzerinden gelişmesini düşünen kim varsa ister CHP'ye oy vermiş olsun, ister MHP'ye oy vermiş olsun, ister başka partiye oy vermiş olsun bütün kardeşlerimize, 'bu sefer istikrara oy veriyoruz. Bu sefer güçlü Türkiye'ye oy veriyoruz. Bu sefer çevremizdeki oyunları bozmaya oy veriyoruz. Bu sefer Türkiye'nin ayaklarına çelme takmak isteyenlerin ayaklarını kırmaya oy veriyoruz' diyerek herkesi AK Parti'ye oy vermeye davet edeceğiz."

Toplantıda Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak'da bir konuşma yaparak Ordu genelinde yapılan sağlık yatırımlardan dolayı Kurtulmuş'a teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından Çırak, Kurtulmuş'a teşekkür plaketi verdi. 

Toplantıya, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve davetliler katıldı. 

Kurtulmuş, toplantının ardından Atatürk Spor Salonuna geçerek, Ordu Gençlik Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen Tekvando Şöleni'ne katıldı.