Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
- "Bu millet var olduğu sürece, bu millet dik durduğu sürece, bu millet istikrarı seçtiği sürece bütün terör örgütleri avuçlarını yalar ve arkasındaki güçler de avuçlarını yalarlar" - "Bu İŞİD denilen, DAİŞ denilen örgüt de PKK denilen örgüt de DHKP-C denilen örgüt de miadı dolduğu zaman efendileri tarafından kullanılıp çöp tenekelerine atılacaktır"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Bu millet var olduğu sürece, bu millet dik durduğu sürece, bu millet istikrarı seçtiği sürece bütün terör örgütleri avuçlarını yalar ve arkasındaki güçler de avuçlarını yalarlar" dedi.

Seçim çalışmalarını memleketi Ordu'da sürdüren Kurtulmuş, Ünye ilçe meydanında düzenlenen mitinge katıldı. 

Burada vatandaşlara hitap eden Kurtulmuş, 1 Kasım seçimlerine az bir süre kaldığını ve kampanyalarının sonuna geldiklerini söyledi.

Kurtulmuş, 1 Kasım seçimlerinde milletin kararıyla ve kararlılığıyla AK Parti'nin tek başına iktidara geleceğini belirterek, şimdiden hayırlı olması dileğinde bulundu. 

7 Haziran seçimlerinin ardından Türkiye'nin bir dönem yaşadığına dikkati çeken Kurtulmuş, "Bu süre içerisinde 7 Haziran'da güçlü bir hükümetin kurulamaması, Türkiye'de güven ve istikrar ortamını sağlayacak tek başına hükümetin kurulamamış olması maalesef birilerinin iştahını kabarttı. Bu memlekette 20 Temmuz'da düğmeye basıldı ve terör çeteleri, terör şebekeleri iş başına getirildi. Yeniden iş yapmaya başladılar" diye konuştu. 

Kurtulmuş, Suruç'ta patlatılan bomba ile arkasından güvenlik kuvvetlerinin, birçok yerde polisler ve askerlerin şehit edilmesiyle başlayan sürecin, Ankara'da maalesef 102 masum vatandaşın kalleşçe, kahpece bombalanarak öldürülmesiyle belli bir aşamaya getirildiğini kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Peki terör örgütleri ne istiyor? Bunlar birer maşa. Üstüne bombayı bağlamış geliyor, bir meydanda patlatıyor ya da yatağında uyurken askerimizi, polisimizi şehit ediyor ya da yol emniyetini sağlayan askerlerimize karşı hain bir tuzak kuruyor, onları şehit ediyor. Kim bunlar? Arkasındaki güçler kim? Neden Türkiye'yi bu hale getirmeye çalışıyorlar? Bunlar istiyorlar ki millete bir korku salsınlar. Bunlar istiyorlar ki millet içine kapansın, terör Türkiye'nin geleceğini esir alsın. Bunlar istiyorlar ki milletin evlatlarını birbirine hasım yapsınlar. Türk'ü Kürt'e, Kürt'ü Türk'e, Alevi'yi Sünni'ye, Sünni'yi Alevi'ye düşman kılsınlar ama yandıkları bir şey var. Bu millet asırlardır aynı bayrak altında yaşıyor. Asırlardır aynı inancı yaşıyor, asırlardır aynı vatanı paylaşıyor."

- "Avuçlarını yalarlar"

Kurtulmuş, 7 Haziran'da ortaya çıkan siyasi tabloyu birilerinin fırsat olarak bildiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Terör örgütlerini yeniden sahneye sürdüler. Milletimize karşı hain tuzakları yeniden kurmaya çalıştılar. Bu tuzaklara müsaade etmeyeceğiz. 1 Kasım'da istikrar sürsün, Türkiye büyüsün. 'İstikrar sürsün, terörün beli kırılsın' diyerek sandıklarda oyları patlayacağız. Birileri zannetti ki 7 Haziran'da boşluk bulduk, yürürüz. Birileri zanneti ki 7 Haziran'dan sonra Türkiye'de istikrarı durdurur, kriz çıkartırız, 7 Haziran'dan sonra Türkiye'de kaosları çıkartırız, zannettiler ama avuçlarını yalarlar. Bu millet var olduğu sürece, bu millet dik durduğu sürece, bu millet istikrarı seçtiği sürece bütün terör örgütleri avuçlarını yalar ve arkasındaki güçler de avuçlarını yalarlar."

- "Efendileri tarafından çöp tenekelerine atılacaktır"

PKK'nın artık kımıldayamaz hale geldiğini vurgulayan Kurtulmuş, sözlerini şöyle tamamladı:

"Görüyorsunuz DAİŞ diye bir örgüt, İŞİD diye bir örgüt var. Ona da operasyon üzerine operasyon yapılıyor. İstihbarat alındı, Diyarbakır'da çökertildi, İstanbul'da çökertildi. Bingöl denilen kolu kesilip bir kenara atıldı. Bu terör örgütlerinin hepsi maşa. Arkasında başkaları var. İnanın ki bu terör örgütlerinin isimlerini bir kaç sene sonra hatırlamayacaksınız. Bu İŞİD denilen, DAİŞ denilen örgüt de PKK denilen örgüt de DHKP-C denilen örgüt de miadı dolduğu zaman efendileri tarafından kullanılıp çöp tenekelerine atılacaktır. Yeter ki millet dirayetli dursun. Yeter ki aziz milletimiz arkamızda dursun. Yeter ki büyük Türkiye etrafında birleşelim. Bunların hepsi 1 Kasım'dan sonra çok daha güçlü bir şekilde susturulacak ve Türkiye yoluna devam edecektir."

Kurtulmuş, konuşmasının ardından kendisini izlemeye gelen bazı engelli vatandaşlarla yakından ilgilendi, hatıra fotoğrafı çektirdi.