Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ordu'da

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ordu'da
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ordu'da
- "Türkiye çok daha güçlü, çok daha iyi bir ülke olarak bundan sonraki süreçte yoluna devam etmenin temellerini, inşallah yeni anayasasıyla seçim yasasıyla ve diğer antidemokratik yasaların tamamının temizlenmesiyle önümüzdeki parlamento döneminde gerçekleştirecektir"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, " Türkiye çok daha güçlü, çok daha iyi bir ülke olarak bundan sonraki süreçte yoluna devam etmenin temellerini inşallah yeni anayasasıyla seçim yasasıyla ve diğer antidemokratik yasaların tamamının temizlenmesiyle önümüzdeki parlamento döneminde gerçekleştirecektir" dedi.

 Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'nun Ünye ilçesine gelen Kurtulmuş, kendisini karşılayanları selamlayarak uzun bir araç konvoyu eşliğinde ilçeye giriş yaptı.

Ünye Belediyesini ziyaret eden Kurtulmuş, Belediye Başkanı Ahmet Çamyar tarafından karşılandı. Ziyarette Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AK Parti Ordu Milletvekili adayları Oktay Çanak, İhsan Şener, Ayşe Nilgün Tomakin ve Şakir Çoban hazır bulundu.

Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada,  genel seçimler için Ordu seçim kampanyasını bugün  fiilen başlatmış olduklarını söyledi.

Ünye, Fatsa ve Altınordu ilçelerinde bazı programlara katılacağını anlatan Kurtulmuş, Ordu'dan milletvekili adayı olmaktan dolayı büyük bir kıvanç duyduğunu ifade etti.

"Burada hemşehrilerimize hizmet etmek, hemşehrilerimizle beraber yeni Türkiye'nin inşası sürecinde katkıda bulunmak bizim için onurdur" diyen Kurtulmuş, "İnşallah bu seçim kampanyasında güle oynaya burada güzel bir kampanya gerçekleştireceğiz. 5'te 5 yaparak Ordu, beraber 30 Mart seçimlerinde, 10 Ağustos seçimlerinde yapmış olduğu, göstermiş olduğu büyük başarıyı bir kere daha tekrarlayacaktır diye ümit ediyor ve bu gayretle çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

- "Anayasayı yapacak çoğunluğu talep ediyoruz"

Kurtulmuş, gelecek dönemdeki parlamentonun temel vazifesinin, yeni Türkiye'nin inşa sürecini tamamlamak olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Parlamentoda bunun olacağını hep beraber göreceğiz, hep birlikte yaşayacağımızı ümit ediyoruz. Türkiye'de şimdiye kadar yapılmış olan reformlarının kalan kısmı tamamlanacak. Türkiye bu anlamda kalıcı bir şekilde millet egemenliğinin kökleştiği, yerleştiği ileri bir demokrasi olacak. Türkiye çok daha güçlü, çok daha iyi bir ülke olarak bundan sonraki süreçte yoluna devam etmenin temellerini inşallah yeni anayasasıyla seçim yasasıyla ve diğer antidemokratik yasaların tamamının temizlenmesiyle önümüzdeki parlamento döneminde gerçekleştirecektir."

Ordulu hemşehrilerinden destek beklediklerini anlatan Kurtulmuş, "Bu, sadece milletvekili seçilmek meselesi değil, yeni Türkiye'nin inşasının tamamlanması meselesidir. Bir daha bundan sonra Türkiye'de hiçbir hal ve şart altında demokrasinin kesintiye uğramayacağı, millet iradesinin itibarsızlaştırılmayacağı yeni bir dönemin inşası için anayasayı yapacak çoğunluğu milletimizden talep ediyoruz" diye konuştu.