Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ordu'da:

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ordu'da:
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ordu'da:
-"Bugün dünyamızda iki büyük tehlike ile karşı karşıyayız. Bir tarafta İslam adını kullanarak ortaya çıkan, İslam'ı zulümle, baskıyla, kafa kesmekle, insan kanı dökmekle eş değer gören maalesef sapkın bir anlayış, diğer tarafta bütün Müslümanları terörle eş anlamda gösterebilen bir takım İslam düşmanı çevreler. İşte ikisine karşı da uyanık olmalıyız"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İslam dünyasının iki büyük tehlike ile karşı karşıya olduğunu belirterek, "Bir tarafta İslam adını kullanarak ortaya çıkan İslam'ı zulümle, baskıyla, kafa kesmekle, insan kanı dökmekle eş değer gören maalesef sapkın bir anlayış, diğer tarafta bütün Müslümanları terörle eş anlamda gösterebilen bir takım İslam düşmanı çevreler. İşte ikisine karşı da uyanık olmalıyız" dedi. 

Kurtulmuş, Ordu Müftülüğü tarafından Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı. 

Dünyanın farklı bölgelerinde devam eden kavgaların hepsinin ortak özelliğinin, üstünlük edebilmek olduğunu anlatan Kurtulmuş, bir insanın ne serveti, ne dili, ne de eğitimi dolaysıyla yaratılışta bir diğer insandan üstün olmadığını vurguladı. 

Kurtulmuş, yeryüzünün bir çok coğrafyasının kan gölüne döndüğü bugünlerde yeniden bu anlayışı idrak etmeye çok ihtiyaç duyulduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Bugün dünyamızda iki büyük tehlike ile karşı karşıyayız. Bir tarafta İslam adını kullanarak ortaya çıkan, İslam'ı zulümle, baskıyla, kafa kesmekle, insan kanı dökmekle eş değer gören maalesef sapkın bir anlayış. Bunların İslam ile hiç bir alakaları olmadığını, Peygamberimizin bize göstermiş olduğu yolla hiç bir alakası olmadığını açık bir şekilde ifade etmek istiyorum. Ama diğer tarafta bütün Müslümanları terörle eş anlamda gösterebilen bir takım İslam düşmanı çevreler. İşte ikisine karşı da uyanık olmalıyız. Bakmayın bunların birbirleri ile düşman göründüğüne, bakmayın bunların farklı farklı gruplarda yer aldıklarına, bunlar aslında aynı odaktan beslenen ve maalesef yeryüzünde Müslümanlara karşı gelişmeleri ortaya koymuş iki odak." 

Kurtulmuş, kendilerinin herkesi yaratılışta bir gören anlayışın temsilcileri olduğunu vurgulayarak, "Bu anlayışı çok daha fazla geliştireceğiz. Hz. Peygamberimizin hayatını çok daha özümseyerek günlük hayatımızın içerisinde aksettirmeye çalışacağız. Çok şükür ki bu ahlakı uzun yıllar aksettirmiş ve iyi yaşamış bir milletin çocuklarıyız" değerlendirmesinde bulundu.


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  sanat

  ,

  Bugün

  ,

  kültür

  ,

  Karşı