Belediye, atıl durumdaki vapuru satışa çıkarttı

Belediye, atıl durumdaki vapuru satışa çıkarttı
Belediye, atıl durumdaki vapuru satışa çıkarttı
ORDU (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesince yaklaşık iki yıl önce Perşembe Belediyesine hibe edilen ancak sigortası ve personeli olmadığı için...

ORDU (AA) -  İstanbul Büyükşehir Belediyesince yaklaşık iki yıl önce Perşembe Belediyesine hibe edilen ancak sigortası ve personeli olmadığı için balıkçı barınağında atıl bekletilen bin 200 yolcu kapasiteli, 65 metre uzunluğundaki "Şehit Temel Şimşir" isimli vapur satışa çıkarıldı.

Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği'ne gerçekleştirdiği ziyarette, ilçelerindeki bir balıkçı barınağında atıl durumda bulunan vapurla ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi.

İlk etapta vapuru satarak elden çıkarmayı hedeflediklerini belirten Bahtiyar, satış için ilk ihalenin 20 Şubat'ta gerçekleştirileceğini ifade etti.

Vapuru satın almak isteyenleri ihaleye girmeye davet eden Bahtiyar, "İhale şartlarını herkese duyurduk. Gayet şeffaf bir ihale olacak" dedi.

Gemiden bir an önce kurtulmak istediklerini dile getiren Bahtiyar, atıl durumdaki geminin belediyelerine külfet getirdiğini ve yük olduğunu söyledi. 

"Vapur, hiçbir getirisi olmadığı olmadığı gibi bizden götürüyor" diyen Bahtiyar, "Eğer bu vapur satılmazsa ve yeniden ihaleye çıkmazsa vapuru geldiği büyükşehire iade edeceğiz ya da 'yetki alarak hurda halinde satabilirsiniz' raporunu aldıktan sonra parçalayıp Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumuna vereceğiz. O da olmazsa aldığımız şartnameye göre kiralayacağız" ifadelerini kullandı.