Belediye başkanını dolandırmak isteyen zanlı suçüstü yakalandı

Belediye başkanını dolandırmak isteyen zanlı suçüstü yakalandı
Belediye başkanını dolandırmak isteyen zanlı suçüstü yakalandı
- Ordu'da kendisini vali yardımcısı olarak tanıtıp Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar'dan "şehit ailesine yardım edeceğiz" diyerek para talep eden bir kişi emniyet ekiplerince suçüstü yakalandı

ORDU (AA) - Ordu'da kendisini vali yardımcısı olarak tanıtıp Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar'dan "şehit ailesine yardım edeceğiz" diyerek para talep eden bir kişi emniyet ekiplerince suçüstü yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, zanlı N.K (22) Belediye Başkanı Bahtiyar'ı cep telefonundan arayarak, "Başkanım bir şehit ailemizin çocuğu üniversitede okuyor ve acil paraya ihtiyacı var. Size bir arkadaşı yönlendireceğim kendisine 750 lira vermenizi rica ediyorum. Biz size daha sonra iade edeceğiz" dedi. 

Bahtiyar da bunun üzerine "buyursun gelsin" cevabını vererek söz konusu kişiyi belediyeye davet etti. 

Daha  sonra durumdan şüphelenen Bahtiyar, vali yardımcılarıyla görüşerek böyle bir yardım talep edilip edilmediğini sordu. Vali yardımcılarından gelen "hayır" cevabı üzerine Bahtiyar, ilçe emniyet yetkililerine durumu bildirdi. 

Talep ettiği parayı almak üzere belediye binasına gelen zanlı N.K, burada emniyet ekiplerince suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. 

Zanlı emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilirken, olaya ilişkin soruşturma devam ediyor.