Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- Ordu Valisi Balkanlıoğlu: "Bağımsızlık savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşayacaktır"

ORDU (AA) - Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Balkanlıoğlu, mesajında, Atatürk'ün tarih boyunca yetişen büyük önderlerden biri olduğunu belirterek, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü, barışçıl olması ve demokrat kimliği ile dünyada hayranlık uyandırdığını vurguladı.

Atatürk'ün dünya durdukça unutulmayacak kişiler arasında yerini aldığına dikkati çeken Balkanlıoğlu, şunları kaydetti:

"10 Kasım, Türk milleti için Atatürk'ü Anma Günü olduğu kadar, sahip olunan değerlerin kıymetinin bilindiği, eşsiz bir eser olan cumhuriyetin erdemlerini hayatımızda etkin kılmamız gerektiğini hatırlatan bir gündür. Aziz milletimiz hiçbir zaman Mustafa Kemal Atatürk'ü, ilkelerini, aziz hatırasını unutmamıştır ve unutmayacaktır. Bağımsızlık savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü minnet, rahmet ve şükranla anıyorum."