Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Ünye ve Fatsa ilçelerinde çeşitli etkinlikler düzenlendi

ORDU (AA) - Ordu'nun Ünye ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında hazırlanan kutlamalar yağmur altında yapıldı.

Ünye Kaymakamı Mustafa Demir'in makamında ziyaretleri kabulüyle başlayan 29 Ekim etkinlikleri, Ünye Cumhuriyet Meydanı'nda devam etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Demir, "92 yıllık süreçte ülkemizi büyütmek için hep birlikte mücadele ettik. 92 yılın ardından geldiğimiz noktada başta demokrasimiz olmak üzere her alanda ilerleyen milli birliği tüm saldırılara rağmen koruyan, yücelten bir Cumhuriyetimiz var. Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk'e, aziz şehitlerimize ve gazilerimize milletçe bir kez daha şükranlarımızı arz ediyorum" dedi.

Programa her yıl olduğu gibi yaşları 7 ile 60 arasında değişen üyelerden oluşan Ünye'nin Dünkü Çocukları adlı grup damgasını vurdu. Yağmur dolayısıyla birçok etkinlik iptal edilse de halk arasında kemer oyunu olarak bilinen etkinlik beğeni topladı.

Programda şiir, kompozisyon, resim dallarında dereceye girenlere protokol tarafından ödülleri verildi. Ödül törenin ardından şiirler okundu, halk oyunları ve diğer gösterilerin ardından tören sona erdi.

Etkinliklere Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Garnizon Komutanı Gökhan Coşkun, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar,  Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz,  siyasi parti ilçe başkanları, daire amirleri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

- Fatsa 

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Fatsa ilçesinde de tören düzenlendi.

Fatsa Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Ardından İlçe Kaymakamı Mehmet Yapıcı, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Fatsa Dumlupınar İlkokulu önünde devam eden programda, halk oyunları gösterisi sonrası müzik dinletisi gerçekleştirildi ve şiirler okundu.

Törene, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, İlçe Garnizon Komutanı Salih Gödek, İlçe Jandarma Komutanı Halit Gülten, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erişmiş, kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.