Denizdeki havalimanına yoğun ilgi

Denizdeki havalimanına yoğun ilgi
Denizdeki havalimanına yoğun ilgi
- Avrupa ve Türkiye'nin denize dolgu yapılarak inşa edilen ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'na, 22 Mayıs'tan bu yana 350 sefer gerçekleştirildi

ORDU (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu 'nun 22 Mayıs'ta açılışını yaptığı Ordu- Giresun Havalimanı 'nı, 3 ayda yaklaşık 50 bin yolcu kullandı.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, büyük coşkuyla açılışı gerçekleşen havalimanının hizmet vermeye devam ettiğini belirtti.

Deniz üzerine kurulan havalimanının açılışının ardından 3 ayın geride kaldığını anımsatan Balkanlıoğlu, havalimanına şu ana kadar 175 uçağın indiğini, 175 uçağın da kalktığını söyledi.

Vali Balkanlıoğlu, 350 seferin yapıldığı havalimanını şu ana kadar 49 bin 938 yolcunun kullandığını ifade ederek, rakamların oldukça iyi olduğunu, havalimanında yoğunluğun gelecek aylarda da devam edeceğini kaydetti.

Şu ana kadar sis nedeniyle 8 seferin iptal edildiği havalimanında gün geçtikçe aksaklıkların da giderildiğine dikkati çeken Vali Balkanlıoğlu, "Artık bölge halkı kendi havalimanlarını kullanarak ilimize gidip gelebiliyor. Onlar için çok büyük kolaylık oldu" dedi.

Vali Balkanlıoğlu, ekim ayından itibaren havalimanında sefer sayısının artırılacağını sözlerine ekledi.