DERLEME - "Ordu'da kuyumcu dükkanındakilerin rehin alınması"na ilişkin haberlerimizi derleyerek yayımlıyoruz.
Saygılarımızla, AA

DERLEME - "Ordu'da kuyumcu dükkanındakilerin rehin alınması"na ilişkin haberlerimizi derleyerek yayımlıyoruz.<br/>Saygılarımızla, AA
DERLEME - "Ordu'da kuyumcu dükkanındakilerin rehin alınması"na ilişkin haberlerimizi derleyerek yayımlıyoruz.<br/>Saygılarımızla, AA
- Fatsa ilçesinde silahlı ve yüzleri maskeli 2 kişi, kuyumcu ile iş yerindeki müşterileri rehin aldı - Ordulu ve kardeş oldukları 2 kişinin ellerindeki rehineleri bırakması için başlayan görüşmeler sonucunda Durmuş Güngör ve Beytullah Gül serbest bırakıldı

ORDU (AA) - Ordu'nun Fatsa ilçesinde sabah saatlerinde silahlı ve yüzleri maskeli 2 kişinin, kuyumcu ile iş yerindeki müşterileri rehin almasının ardından bekleyiş devam ediyor.

Sakarya Mahallesi'nde Hasan Gül'e ait dükkana saat 09.20'de giren 2 şüpheli, soygun girişiminde bulunmalarının ardından Gül'ün panik butonuna basmasıyla iş yeri sahibiyle içerideki müşterileri rehin aldı.

Olay yerine gelen Ordu İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, burada yaptığı açıklamada, söz konusu kişilerin elinde 3 rehine bulunduğunu, serbest bırakılmaları için olayı müzakere yoluyla çözmeye çalıştıklarını bildirdi.

Olayın soygun girişimi olduğunu belirten Tayfur, "Maalesef 1994 ve 1988 doğumlu iki kardeş tarafından yapılmak istenen soygun girişimi söz konusudur. Siyasi boyutu kesinlikle yoktur. Şu anda olayın başlangıç aşamasında hafif yaralı olan bir hemşehrimiz var. Onun sağlık durumu gayet iyi" bilgisini verdi.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu da ikna çalışmalarının eğitimli personel tarafından sürdürüldüğünü, şüphelilerin olay yerinden ayrılabilmeleri için kendilerinden araç istediklerini açıkladı.

Balkanlıoğlu, olayın terörle ilişkisi bulunmadığını ve kardeşlerin daha önceden sabıka kayıtlarının olmadığını kaydetti.

- 2 rehine serbest bırakıldı

Güvenlik güçlerinin şüpheliler ile yaptığı görüşmelerin ardından 3 rehineden ilk olarak Durmuş Güngör daha sonra ise Beytullah Gül serbest bırakıldı. Güngör ve Gül, serbest bırakılmasının ardından olay yerinde bulunan ambulans aracılığıyla sağlık kontrolünden geçmek üzere hastaneye götürüldü.

Öte yandan, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı çok sayıda ekibin yanı sıra özel harekat polislerinin de olay yerinde bekleyişi devam ediyor. Kuyumcunun bulunduğu mahalleye giriş ve çıkışların kapatılmasının yanı sıra ambulanslar da herhangi bir duruma karşı hazır bekletiliyor.