Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu:

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu:
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu:
- "İçinde bulunduğumuz tabloda, bir hükümet kurulması için AK Parti sorumluluk sahibi bir parti olarak üzerine düşeni olgun bir şekilde yapmaktadır ve yapacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" - "Kobani'ye bugüne kadar verdiğimiz destek ortada. Son yapılan terör saldırısını da biz şiddetli bir şekilde kınadık. Dünyanın her yerinde olduğu gibi burada yapılan terör saldırısını da kınıyoruz"

ORDU (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, hükümet kurulması için AK Parti 'nin, sorumluluk sahibi bir parti olarak üzerine düşeni olgun bir şekilde yapacağını belirterek, "Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'ya gelen Çavuşoğlu, Ordu Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Burada kendisini karşılayan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Enver Yılmaz'dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 

Daha sonra AK Parti İl Başkanlığına geçen Çavuşoğlu, burada yaptığı açıklamada, kendilerine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çavuşoğlu, parti teşkilatının seçimlerde gösterdiği başarıdan dolayı teşekkür ettiğini belirterek, yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ordu'nun farkını gösterdiğini söyledi.

İçinde bulundukları tablonun ortada olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Halkımızın kararına saygımız var. Biz her zaman 'söz de karar da milletindir' dedik ve milletin kararına saygı duyuyoruz. İçinde bulunduğumuz tabloda, bir hükümet kurulması için AK Parti, sorumluluk sahibi bir parti olarak üzerine düşeni olgun bir şekilde yapmaktadır ve yapacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Meclis Başkanı seçiminden sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesi olacak ve bundan sonra hükümet kurma çalışmaları devam edecek. Umarım tüm siyasi partiler de aynı anlayış, aynı olgunluk içinde davranırlar. Hemen seçimden sonraki beyanları, söylemleri seçim sonucunun ortamında yapılmış söylemler olarak düşünüyoruz. Önemli olan şimdi ne söyleyecekleri ve Türkiye için sorumluluk almaları gerekiyor."

"Bugün görüyoruz, 'Türkiye partisiyiz' diyen bir partinin Türkiye'yi kötülemek, karalamak için hangi iftiraları attıklarını şahit oluyoruz" diyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Kobani'ye bugüne kadar verdiğimiz destek ortada. Son yapılan terör saldırısını da biz şiddetli bir şekilde kınadık. Dünya 'nın her yerinde olduğu gibi burada yapılan terör saldırısını da kınıyoruz. Terörün her türlüsünü kınıyoruz, lanetliyoruz ve terörün her türlüsüyle de mücadele etmek gerekiyor ama işte bu terör örgütünü Türkiye'den geçtiğini ya da Türkiye'nin onlara destek verdiğini ima eden ya da açıkça iftiralarını görüyoruz. Tabi iddialarını da kanıtlayamadılar. Şimdi siz kanıtlayın böyle olmadığını demek istiyor. Oysa iddia sahibi kanıtlamakla mükelleftir. Dolayısıyla bu partilerin de Türkiye'ye zarar verecek bu tür yalan, yanlış ve iftiradan mutlaka kurtulması gerekiyor."

Çavuşoğlu, önümüzdeki süreçte halkın verdiği karar neticesinde gerekli çalışmaların yapılacağını ve hangi neticenin ortaya çıkacağının görüleceğini anlatarak, "Biz AK Parti olarak gece, gündüz milletimiz için, ülkemiz için ve tüm illerimiz ve Ordu ili için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.