Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Ordu Valiliğini ziyaret etti

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Ordu Valiliğini ziyaret etti
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Ordu Valiliğini ziyaret etti
ORDU (AA) - Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ordu Valiliğini ziyaret etti. Türk Hava Yollarının...

ORDU (AA) - Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ordu Valiliğini ziyaret etti. 

Türk Hava Yollarının tarifeli uçağıyla geldiği Ordu-Giresun Havalimanında Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk tarafından karşılanan Çavuşoğlu, ardından valiliğe geçti. 

Valilik girişinde ziyaretçi defterini imzaladıktan sonra makama geçen Çavuşoğlu, yaptığı kısa açıklamada, Ordu'da olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. 

İlk defa Ordu'ya milletvekili ve bakan olarak geldiğini belirten Çavuşoğlu, "Partimiz ramazan ayında, MKYK üyelerini değişik illere gönderiyor. Bende Ordu ve Giresun'a görevlendirildim. Bu tür etkinliklerde vatandaşlarımızla birlikte olmak bizim için büyük bir mutluluk" dedi. 

İşlerinin dış politika ve diplomasi olmasına rağmen siyasetçi olduğunu ve halka yönelik siyaset yapmayı sevdiğini ifade eden Çavuşoğlu, "İnşallah bugün halkımızla Ordu'da birlikte olacağız. Yarın'da Giresun'da vatandaşlarımızla birlikte olacağız" diye konuştu. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile Mecliste uzun yıllar siyaset yaptıklarını söyleyen Çavuşoğlu, Meclis takımında da kendisiyle futbol oynadığını hatırlattı. 

Yılmaz'ın seçildiği günden bu yana Ordu'ya yaptığı hizmetleri yakından takip ettiklerini vurgulayan Çavuşoğlu, "Kendisi güzel çalışmalar yapıyor. Ankara 'ya bildiği için hizmetlerin de çabuk gelmesine vesile oluyor. Az önce Ordu-Giresun Havalimanı'na indik. Gerçekten insan memleketiyle, mühendisiyle, çalışanlarıyla ve firmalarıyla gurur duyuyor. Bu havalimanından dünyada 3 tane var. Bunlardan bir tanesi de bu bölgeye yapıldı. Ne kadar gurur duysak azdır. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Bugün böylesine güzel bir şehre geldiğim için çok mutluyum" ifadesini kullandı. 

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu da Çavuşoğlu'na valiliğe yaptığı ziyarettten dolayı teşekkür etti. 

Ziyarette, AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'da yer aldı.