Erbil'deki tünel kazası

Erbil'deki tünel kazası
Erbil'deki tünel kazası
- Irak'ın Erbil kentinde tünelin çökmesi sonucu hayatını kaybeden Türk işçilerden Ahmet ve Mehmet Şahin kardeşlerin cenazeleri, memleketleri Ordu'nun Çamaş ilçesinde toprağa verildi

ORDU (AA) - Irak'ın Erbil kentinde tünelin çökmesi sonucu hayatını kaybeden işçilerden Ahmet ve Mehmet Şahin kardeşlerin cenazeleri, Çamaş ilçesinde toprağa verildi. 

Şahin kardeşlerin cenazeleri, özel bir hastanenin ambulanslarıyla Çamaş'ın Budak Mahallesi'ndeki evlerine getirildi. Burada helallik alınmasının ardından  cenazeler, Budak Merkez Camisi avlusuna götürüldü.

Burada öğle namazının ardından kılınan cenaze namazları sonrası kardeşlerin cenazeleri, aynı mahalledeki aile kabristanında defnedildi.

Cenazeye, ölenlerin yakınları ile Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Çamaş Kaymakamı Hasan Gökpınar, Belediye Başkanı Alahittin Giden ve çok sayıda vatandaş  katıldı.

Öte yandan, kazadan sağ kurtulan Turgay Şahin'in cenazede güçlükle ayakta durabildiği gözlendi. 

 Turgay Şahin'in babası Abdullah Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, kazada oğlunun kurtulmasından dolayı mutlu olduğunu ancak amcasının çocuklarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. 

Olayın ardından oğlu Turgay Şahin'in psikolojisinin bozulduğunu anlatan baba Şahin, oğlunu bir daha yurt dışına çalışmaya göndermeyeceğini kaydetti. 

Önceki gün, bir Türk firmasının yapımını üstlendiği Erbil-Selahaddin (Masif) ilçesi yolu üzerindeki Pirmam Tüneli'nde göçük meydana gelmiş, tünel duvarına monte edilen demirin çökmesi sonucu sıkışan Türk işçiler Ahmet Şahin (45) ve kardeşi Mehmet Şahin (40) ile Celal Dilmen (55) hayatını kaybetmişti.


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  Belediye

  ,

  Aile

  ,

  Tünel

  ,

  Erbil