Fatsa girişimcilik kursu açılacak

Fatsa girişimcilik kursu açılacak
Fatsa girişimcilik kursu açılacak
-FAGİAD, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde açılacak girişimcilik kursuna başvuru yapan kişiler mülakata alındı

ORDU (AA) - Fatsa Genç İş Adamları Derneği (FAGİAD), Ordu İŞKUR Müdürlüğü ve Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde açılacak girişimcilik kursuna başvuru yapan kişiler mülakata alındı.

Fatsa Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda yapılan mülakatta başvuru yapan kişiler, Ordu KOSGEB İl Müdürlüğü çalışanlarınca değerlendirildi.

Mülakatlara yoğun katılım olduğunu söyleyen FAGİAD Başkanı Serkan Erdik, " Bugün burada devletimizin sağlamış olduğu imkanı, yeni girişimcilerle buluşturmak için kurumların işbirliği noktasında ortak hareket ettiğini görmekteyiz. FAGİAD, İŞKUR ve Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz girişimcilik kursunun mülakatını yaptık" dedi.

FAGİAD'ın bugüne kadar 11 kursa evsahipliği yaptığını ifade eden Erdik, şunları kaydetti:

"FAGİAD'ın, Fatsa ve çevre ilçelerde iş yerlerinin açılmasına vesile olması ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun en büyük göstergesidir. Bizler Ordu KOSGEB Müdürlüğüyle kurs açmak için tekrar istişare halindeydik. Yalnız işbirliği içinde İŞKUR Müdürlüğü ve Fatsa Ticaret ve Sanayi Odasının özverili davranışıyla bu kursları yeniden açtık. Buradan alınması gereken en güzel sonuç, işbirliği yapan kurumların özverili davranışı ve konuya hizmet açısından baktığıdır. İnşallah bu birliktelik ileride yapılacak çalışmaların habercisi olur. Ben bu kurslara katılarak ticari hayata atılacak kursiyerlere başarılar diliyorum."