Fatsa Ziraat Odası Başkanı Kibar:

Fatsa Ziraat Odası Başkanı Kibar:
Fatsa Ziraat Odası Başkanı Kibar:
- "Fide ve aşılı fidan üretim deneme serası oluşturmak için çalışmalara başladık"

ORDU (AA) - Fatsa Ziraat Odasınca fide ve aşılı fidan üretim deneme serası oluşturmak için çalışmalara başlandığı bildirildi.

Fatsa Ziraat Odası Başkanı İbrahim Ethem Kibar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üreticilerin yararına olacak fide ve aşılı fidan üretim deneme serası oluşturmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Serada fide ve aşılı fidan yetiştirerek üreticilere daha uygun fiyata satış yapacaklarını ifade eden Kibar, "Bu zamana kadar yapılmayanları yaparak üreticimizin dualarını almak bizleri çok mutlu ediyor" dedi.

Bu yıl Fatsa Ziraat Odası olarak piyasa fiyatlarının altında gübre satış yaparak üreticileri mutlu ettiklerini dile getiren Kibar, "Ayrıca Fatsa Ziraat Odasının arkasındaki boş alana sera kurduk. Burada fide ve aşılı fidan yetiştireceğiz. Kendimiz ürettiğimiz için üreticiye daha uygun fiyata satacağız. Ekonomik anlamda daha güçlü bir ziraat odası için kendi fidelerimizi kendimiz üreteceğiz. Yerel meyve çeşitlerimizin kaybolmaması için yarı bodur yerel çeşitler aşılayıp üreticilerimize ulaştıracağız.  Kaliteli yerel ceviz fidanlarımızı yaygınlaştıracağız" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Piyasa

  ,

  Ziraat

  ,

  deneme