Fatsa Ziraat Odasının faaliyetleri

Fatsa Ziraat Odasının faaliyetleri
Fatsa Ziraat Odasının faaliyetleri
ORDU (AA) - Fatsa Ziraat Odasına bağlı ziraat mühendisleri, fındık hasadı sonrasında üreticilere yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.Gölköy,...

ORDU (AA) - Fatsa Ziraat Odasına bağlı ziraat mühendisleri, fındık hasadı sonrasında üreticilere yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Gölköy, Konakbaşı, Kösebucağı, Bozdağ ve Hatipli mahallelerinde yaşayan üreticilerle bir araya gelen ziraat mühendisleri, uygulamalı olarak üreticileri bilgilendirdi.

Fatsa Ziraat Odası Başkanı İbrahim Ethem Kibar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üreticilerin yararına çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Çiftçilerle gerçekleştirilen toplantıların verimli geçtiğini ifade eden Kibar, şunları kaydetti:

"Gölköy, Konakbaşı, Kösebucağı, Bozdağ, Hatipli mahallelerimizde fındıkta hasat sonrası yapılması gereken işlemler konusunda çiftçilerimizi bilgilendirdik. Toprak tahlilinin önemi üzerinde yoğunlaşılan toplantılarımızda toprak numunesinin nasıl alınacağı ve fındık bahçelerimizde budama konusunda üreticilerimize uygulamalı eğitim verdik. Büyük bir hızla devam eden çiftçi toplantılarımıza üreticilerimizin göstermiş olduğu ilgi bizlere bu hizmeti yapma konusunda ayrı bir enerji veriyor."


  ETİKETLER:

  Ziraat

  ,

  eğitim

  ,

  Enerji