Fatsa'da "Daha Temiz Ordu" konulu seminer verildi

Fatsa'da "Daha Temiz Ordu" konulu seminer verildi
Fatsa'da "Daha Temiz Ordu" konulu seminer verildi
ORDU (AA) - Fatsa ilçesinde, Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından "Daha Temiz Ordu" konulu seminer...

ORDU (AA) - Fatsa ilçesinde, Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından "Daha Temiz Ordu" konulu seminer verildi.

Fatsa Kültür Sarayında gerçekleştirilen seminerde konuşan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Selahattin Aydın , her hafta bir ilçede düzenlenen seminerlerde geri dönüşüm konuları üzerinde bilgiler verildiğini söyledi.

Vatandaşların konuya duyarlılıklarını artırmak için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Aydın, "Bizlerde emanet edilen çevreye ihanet etmemeliyiz. Bu noktada bilgilendirme faaliyetleri yürütmekteyiz. Bizler, çöplerin ayrıştırılması noktasında vatandaşlara bir alışkanlık kazandırma gayretindeyiz" dedi. 

Altınordu ilçesine katı atıklardan yakıt elde etmek amacıyla bir tesis kurulduğunu hatırlatan Aydın, "Bu tesis özel bir çimento fabrikasına yakıt üretmektedir. Bunun gibi birçok tesisimiz hayata geçecek. Bizlere düşen görev, geri dönüşümü kaynağında ayrıştırmak olmalıdır. Bu yüzden sürekli seminerler düzenleyerek vatandaşları bilgilendiriyoruz" dedi.