Fatsa'da girişimcilik kursu açılacak

Fatsa'da girişimcilik kursu açılacak
Fatsa'da girişimcilik kursu açılacak
ORDU (AA) - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Fatsa Genç İş Adamları Derneğince...

ORDU (AA) - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Fatsa Genç İş Adamları Derneğince (FAGİAD), "Girişimcilik Kursu" açılacağı bildirildi.

FAGİAD Başkanı Mehmet Serkan Erdik, gazetecilere yaptığı açıklamada, istihdama yönelik kurs açmaya devam ettiklerini belirtti.

FAGİAD olarak bu zamana kadar 13 girişimcilik kursu açtıklarını anımsatan Erdik, şunları söyledi:

"Girişimcilik kurslarına genç girişimci arkadaşlarımızdan yoğun talep görüyoruz. Dernek olarak bu zamana kadar açtığımız 13 kursta toplamda 138 iş yerinin Ordu ve ilçelerinde açılmasına vesile olduk. FAGİAD'ın öncülük ettiği girişimcilik kursları sayesinde 138 kişinin istihdam edildiğini biliyor olmak bizi mutlu ediyor. Bu kursları Kumru ve Korgan ilçelerinde açtık, şimdi Aybastı, Çatalpınar, Kabataş havzamızda da 14 kursumuzu açmak istiyor ve bununla ilgili çalışmaları yürütüyoruz."

Erdik, KOSGEB Girişimcilik Kursu başvurularının başladığını ve vatandaşları başvuruda bulunmaya davet ettiklerini kaydetti.


    ETİKETLER:

    Kabataş

    ,

    ,

    genç