Fatsa'da "Muhabbet ve Gönül Bağı" konulu konferans

Fatsa'da "Muhabbet ve Gönül Bağı" konulu konferans
Fatsa'da "Muhabbet ve Gönül Bağı" konulu konferans
ORDU (AA) - Ordu Büyükşehir Belediyesinin kültür sanat etkinlikleri kapsamında Fatsa'da "Muhabbet ve Gönül Bağı" konulu konferans düzenlendi.Fatsa...

ORDU (AA) - Ordu Büyükşehir Belediyesinin kültür sanat etkinlikleri kapsamında Fatsa'da "Muhabbet ve Gönül Bağı" konulu konferans düzenlendi.

Fatsa Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen konferansı, imam, müezzin, Kuran kursu hocaları ve din görevlileri dinledi.

Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Ünal'ın verdiği konferansta, İslam dininin tüm insanları merhamet, şefkat, hoşgörü ve barış ekseninde kucakladığı anlatıldı.

Dünya 'da İŞİD benzeri örgütlerin İslam dünyasına zarar verdiğini anlatan Ünal, şöyle konuştu: "Din görevlileri görevinin bilincinde hareket etmeleri gerekiyor. Dünya genelindeki İslam karşıtı veya İslam taraftarı olarak yaşanan bir takım olaylar var. Sık sık gündeme gelen IŞİD ve buna benzer örgütler İslam'a karşı ciddi anlamda zarar veren örgütlerdir. Dünya geneline baktığınız zaman Müslümanlara karşı yapılan operasyonlar var. Bu konularda din görevlilerinin bilinçli olmaları gerekiyor."

Fatsa Müftüsü Hüseyin Can, konferansın düzenlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu tür programlarla din görevlerini buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.