Fatsa'da serbest sistem yumurta tavukçuluğu tesisi açıldı

Fatsa'da serbest sistem yumurta tavukçuluğu tesisi açıldı
Fatsa'da serbest sistem yumurta tavukçuluğu tesisi açıldı
ORDU (AA) - Fatsa ilçesinde, günlük 2 bin köy yumurtası üretilmesi planlanan serbest sistem yumurta tavukçuluğu tesisi açıldı.Salihli Mahallesi'nde...

ORDU (AA) - Fatsa ilçesinde, günlük 2 bin köy yumurtası üretilmesi planlanan serbest sistem yumurta tavukçuluğu tesisi açıldı.

Salihli Mahallesi'nde yapılan açılışta konuşan Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, ilçelerinin güzel bir tesise kavuşmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. 

Tesisin hayırlı uğurlu olması dileğinde bulunan Yapıcı şöyle konuştu:

"Bu tesisimiz illaki çiftlik tavuğuyla yarışamaz ve pazar sıkıntısı var. Biz kaymakamlık olarak neler yapabileceğimizi araştıracağız. İnşallah faydalı oluruz. Ama bu tesisten piyasaya sürülen yumurtalar insan sağlığı açısından son derece faydalı. Çiftlik tavuğunun yumurtasını tüketen insanlarımız sağlığın bilincinde değiller. Vatandaşlarımız genelde ucuz yumurtalar tüketiyor. Bunun önüne geçmek için çalışmalar yapacağız." 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Erkan Ayaz ise köy tavuğunun önündeki pazar sıkıntısını tüketicileri bilinçlendirerek aşmayı hedeflerini belirterek, "Çiftlik tavuğunun yumurtası ile köy tavuğunun yumurtası aynı kefeye konulamaz. Köy tavuğunun yumurtası tamamen doğal ve daha fazla emek isteyen bir ürün. İşletme sahibini büyük firmalarla görüştüreceğiz ve inşallah pazar sıkıntısını aşacağız" diye konuştu. 

 


  ETİKETLER:

  Ucuz

  ,

  Pazar

  ,

  Köy

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  derece

  ,

  kaymakamlık