Fatsa'da yeşil alan projesi yapılacak

Fatsa'da yeşil alan projesi yapılacak
Fatsa'da yeşil alan projesi yapılacak
ORDU (AA) - Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Bolaman Irmağı kenarında DSİ tarafından yapılan taş duvar tahkimatı ile karayolu arasında kalan...

ORDU (AA) - Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Bolaman Irmağı kenarında DSİ tarafından yapılan taş duvar tahkimatı ile karayolu arasında kalan alana Büyükşehir Belediyesi desteği ile yeşil alan projesi yapılacağını söyledi.

Anlayan, yaptığı açıklamada, DSİ'nin proje alanında 3.5 milyon liralık taş duvar ördüğünü söyledi.

Yeşil alan projesinin çalışmalarına yazın başlanacağını söyleyen Anlayan, şunları kaydetti:

"Geçen yıl Bolaman Irmağı'nın Spor Kompleksi tarafına taş duvar tahkimatı başlatılmıştı ancak karşı taraf yarım kalmıştı. Bu çalışma kış olduğu için durmuştu şimdi devam ediyor. Bu taş duvarın yapımı daha sonra Organize Sanayi Sitesi'ne kadar devam edecek. Taş duvar tahkimatından sonra bu güzergahta güzel bir alan çıktı. Normalde DSİ bu taş duvar tahkimatını yapmıyordu sadece yolun kenarına tahkimat yapacaktı ve bu nedenle burada alan kazanamayacaktık. Geçen yıl Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu Spor Kompleksinde bizim davetlimiz olduğu sırada taş duvar meselesini kendisine talep ettik ve sağ olsun bizi kıramadı ve DSİ'nin betonlu taş duvar çalışmasının başlamasına vesile oldu. Bu taş duvarın maliyeti 3.5 milyon TL yani çok ciddi bir rakam. Bu çalışma sayesinde ırmağın içinde bir orman gitmiş oldu" dedi.

DSİ'nin çalışmasıyla 20 dönümlük bir alan kazandıklarını ifade eden Anlayan, "Biz burada tahkimatla birlikte yaklaşık 20 dönümlük bir alan da kazanmış olduk. Proje çalışmasını başlatmıştık ve bunu Büyükşehir Belediyemize sunduk. Yeşil alan projemizde yürüyüş ve oturma alanları var, kafe tarzında bir yer yok çünkü az ilerisinde Spor Kompleksimiz var. Büyükşehir Belediyemizin peyzaj memuru çalışmasını bizim peyzaj mimarımız ile birlikte yürütüyor. Bu yazın Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle hızlı bir şekilde hayata geçecek projelerden birisi de bu proje. Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz ve ekibine bu desteğinden dolayı da teşekkür ediyor şimdiden Fatsa'mıza hayırlı olsun diyorum" şeklinde konuştu.