Fındık fiyatlarındaki artış

Fındık fiyatlarındaki artış
Fındık fiyatlarındaki artış
- Ziraat Odaları Ordu Koordinasyon Kurulu Başkanı Soydan, "14 liraya kadar düşen fındığın kilogram fiyatını bugün 16 liranın üzerine kadar çıktı. Fiyatların çıkması elinde fındık olan tüccarı ve üreticiyi rahatlattı"

ORDU (AA) - Ziraat Odaları Ordu Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, "14 liraya kadar düşen fındığın kilogram fiyatını bugün 16 liranın üzerine kadar çıktı. Fiyatların çıkması elinde fındık olan tüccarı ve üreticiyi rahatlattı" dedi.

Soydan, fındık fiyatlarındaki artış dolayısıyla yaptığı açıklamada, yaşanan fiyat artışının elinde fındık bulunan üretici ve tüccarı rahatlatacağını söyledi.

Fındık fiyatlarının 2015 yılı hasadı için 13 ile 15 lira arasında değişeceğini savunan Soydan, "Fındık fiyatları şuanda üreticiler tarafından olumlu karşılanıyor. Arz ve talebe göre ürünün fiyatı yükselme eğiliminde. 14 liraya kadar düşen fındığın kilogram fiyatını bugün 16 liranın üzerine kadar çıktı. Fiyatların çıkması elinde fındık olan tüccarı ve üreticiyi rahatlattı" dedi.

Piyasada fındığa ciddi bir talebin de olduğunu vurgulayan Soydan, "Fındığın kilogram fiyatının 16 liranın altına inmeyeceği kanaatindeyim. Şuanda fındığa ciddi bir talep var. Bu talepte karşılanmadığı için fiyatlar yükseliyor. Üretici istediği fiyatı şuanda yakaladı ve bunu iyi şekilde değerlendiriyor. Fındık fiyatlarının bu kadar yükselmesine 2014 yılında yaşadığımız don olayı neden olmuştur. 2015 yılı fındık hasadıyla birlikte fiyatlar 13 ile 15 lira arasında oynayacaktır" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  Ziraat

  ,

  lira

  ,

  2015