Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Ordu Milletvekili Çanak: "İnşallah 1 Kasım seçimlerinde halkımızın bizi anlayacağını ve destek vereceğini düşünüyoruz"

ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili ve milletvekili adayı Oktay Çanak, "İnşallah biz, 1 Kasım seçimlerinde halkımızın bizi anlayacağını ve destek vereceğini düşünüyoruz" dedi. 

Çanak, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Fatsa ilçesinde vatandaşlarla sohbet ederek partisi için destek istedi. Çanak, AK Parti 'nin seçim beyannamesindeki bireysel ve finansal vaatlerin gerçekleşmesiyle Türkiye 'nin daha güzel ve yaşanabilir bir konuma geleceğini söyledi.

Halkın 1 Kasım seçimlerinde Ordu ve Türkiye'yi büyütecek karar vereceğini ifade eden Çanak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"17 Haziran seçimlerinden sonra yaşadıklarımız, gördüklerimiz ve bildiklerimiz aziz milletimizin kalbinde yer edinmiştir. 1 Kasım seçimleri, 7 Haziran seçimlerine göre daha farklı söylemlerin, daha farklı tercihlerin yapılacağı bir seçimdir. Bu, sadece Ordu genelinde değil, tüm Türkiye genelinde olması gereken bir şey. Çünkü koalisyon hükümetlerinin kurulduğu dönemlerde hep sıkıntılar olmuştur. İnşallah biz 1 Kasım seçimlerinde halkımızın bizi anlayacağını ve destek vereceğini düşünüyoruz."

Çanak, İŞKUR'un Ordu'da geçici bin 800 işçiye ek olarak bin 375 işçi daha alacağını kaydederek, "Bizler İŞKUR üzerinden geçici olarak istihdam oluşturmanın gayesi içerisindeyiz. Bunu belli yıllarda, belli kurumlarda yapmıştık. İnşallah Ordu'da bu yıl bin 800 geçici işçi alacağız. Şu anda bunun başvuruları yapılıyor. Yalnız bu sayının üzerine bin 375 kişi daha ekledik. Yakın zamanda bunun da başvuruları alınacak ve toplamda 3 bin 175 kişi İŞKUR üzerinde işe alınmış olacak" diye konuştu.