Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Ordu Milletvekili ve milletvekili adayı Torun: "Ayrımcılığı durduracak, demokratik, temel hak ve özgürlüklere dayalı bir düzen için CHP iktidarı şart"

ORDU (AA) - CHP Ordu Milletvekili ve milletvekili adayı Seyit Torun, "Ayrımcılığı durduracak, demokratik , temel hak ve özgürlüklere dayalı bir düzen için CHP iktidarı şart" dedi.

Torun, Ordu milletvekili adaylarıyla seçim çalışmaları kapsamında İkizce ve Çaybaşı ilçelerinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Partisinin seçim bildirgesinde açıklanan konularla ilgili vatandaşı bilgilendiren Torun, esnafın sorunlarını ve vatandaşın taleplerini dinledi.

" Türkiye 13 yılda çok değişti. İktidar esnafı, çiftçiyi, işçiyi yoksullaştırdı. Yoksul vatandaşları, arka bahçesi haline getirmek istedi" diyen Torun, şunları kaydetti:

"CHP iktidarında gelir adaletsizliği ortadan kaldırılacak. Asgari ücret üzerindeki vergi kalkacak ve böylece asgari ücret aylık net bin 500 liraya yükselecek. Hayata geçirilecek aile sigortasıyla yoksulluk bitirilecek, bir kölelik düzeni olan taşeron işçiliğine son verilecek. Hiçbir gencimiz işsiz kalmayacak, istihdam olanaklarının artırılmasına ilişkin yapılması planlanan projelerimizi de hayata geçireceğiz. Ayrımcılığı durduracak, demokratik, temel hak ve özgürlüklere dayalı bir düzen için CHP iktidarı şart. Üretime öncelik veren, yoksulluğu yenecek, işsizliği giderecek sağlıklı bir ekonomik büyüme ve taşeronlaşmaya son verecek bir çalışma hayatı ancak CHP iktidarıyla mümkün olacak."