Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili adayı Metin Gündoğdu, "Biz hayali, dayanaksız ve afaki vaatlerle halktan oy istemiyoruz. Yaptıklarımız, ortaya...

ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili adayı Metin Gündoğdu, "Biz hayali, dayanaksız ve afaki vaatlerle halktan oy istemiyoruz. Yaptıklarımız, ortaya koyduğumuz eserlerimiz teminatımızdır. Başbakanımızın yeni açıkladığı 10 maddelik paket milletimizin her kesimine müjde niteliğindedir" dedi.

Gündoğdu, yaptığı açıklamada, AK Parti'nin yaptığı hizmetleri ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı yeni müjde paketine değindi.

AK Parti'nin projelerini anlatan Metin Gündoğdu, şunları kaydetti:

"Başbakanımız Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz gün müjde niteliğinde 10 maddelik bir paket açıkladı. 1 Kasım'dan sonra iktidarımızda, muhtarlarımızın 950 lira olan maaşlarını bin 300 liraya çıkacak. Öğrencilerimize verdiğimiz 330 liralık burs 400 liraya çıkıyor. Polislerimizin emniyet hizmet tazminatını yüzde 25 artırıyoruz. Polislerimiz maaşlarında 240 ile 580 lira arasında artış sağlıyoruz. Er ve erbaşlarımızın maaşlarını 3 katına çıkarıyoruz. Astsubayların emeklilik intibaklarını gerçekleştireceğiz. Uzman erbaşların 2200 olan ek göstergelerini 3000'e çıkartıyoruz. 65 yaş üzeri yaşlılarımız kimin yanında yaşarsa yaşasın maaşlarını alabilecekler. Gençlerin gelir testi borçları silinecek. Şubat ayında 30 bin yeni öğretmen alımı yapacağız. Tüm bunlar toplumun dinamikleri ve ihtiyaçları analiz edilerek verilen sözlerdir."