Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP Parti Meclisi Üyesi, Ordu Milletvekili ve 25. dönem milletvekili adayı İdris Yıldız, Çatalpınar, Kabataş ve Aybastı ilçelerini ziyaret etti

ORDU (AA) - CHP Parti Meclisi Üyesi, Ordu Milletvekili ve 25. dönem milletvekili adayı İdris Yıldız, Çatalpınar, Kabataş ve Aybastı ilçelerini ziyaret etti.

Yıldız, Aybastı ilçesinde yaptığı konuşmada, emeklilerin olduğu gibi esnafın, engelli yurttaşların, taşeron işçilerin, gençlerin, öğrencilerin, atanamayan öğretmenlerin, kadınların yani toplumun tüm kesimlerini kapsayan yurttaşların sorularını çözmek için iktidara geleceklerini söyleyerek, "Bu CHP'nin görevi, toplumumuzun ihtiyacıdır" dedi. 

AK Parti 'nin en büyük maharetinin, toplumu ayrıştırmak, ötekileştirmek ve düşman etmek olduğunu iddia eden Yıldız, şunları kaydetti:

"Bu bile bu iktidarın başımızdan gitmesi için başlı başlına bir nedendir. CHP iktidarında herkesi kucaklayan bir anlayışı hakim kılacağız. Kimseyi ayrıştırmayacağız, ötekileştirmeyeceğiz, toplumsal huzuru sağlayacağız.  AKP 'nin dış politikası Türkiye 'yi her alanda çıkmaz içine sokmuş, 'komşularla sıfır sorun politikası' pratikte iflas bayrağını çekmiştir. Şu an tüm komşularıyla sorunlu bir Türkiye portresi hakimdir. Öyle ki hedeflenen komşularla sıfır sorundan, sıfır komşuluk ilişkilerine gelinen mevcut durumda, görünen tek istikrar bir şekilde sıfırı tutturmak konusundaki isabettir."