Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP Ordu Milletvekili Yıldız: - "CHP iktidarında sosyal devleti ayağa kaldıracağız"

ORDU (AA) -  CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, "CHP iktidarında sosyal devleti ayağa kaldıracağız" dedi. 

Yıldız, seçim çalışmalarını Ünye ilçesinde sürdürdü. 

Erenyurt Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Yıldız, CHP olarak halka, yoksulu ve işsizi olmayan bir Türkiye vaat ettiklerini söyledi. 

Üreten Türkiye yaratarak uluslararası alanda rekabetçi bir Türkiye ortaya çıkaracaklarını ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

"CHP iktidarında sosyal devleti ayağa kaldıracağız. Bunun gereği olarak da toplumun her kesiminden vatandaşlarımızın rahat bir yaşam sürmesi için bütün mekanizmaları hayata geçireceğiz. 11 milyon emeklimize Ramazan ve Kurban Bayramı'nda birer maaş ikramiye vereceğiz. Çalışan emeklilerimizin aylığından kesilen yüzde 15 oranındaki  sosyal güvenlik destek primlerini de kaldıracağız. 17 milyon yoksul vatandaşımız için aile sigortası getiriyoruz.  Böylece Türkiye'nin neresinde olursa olsun hiç bir ailenin geliri 720 TL'nin altında olmayacak. Asgari ücret üzerinden alınan vergileri kaldıracağız. Asgari ücreti net bin 500 liraya çıkaracağız. Kirada oturanlar arsa maliyetsiz, aylık 277 lira taksitle 70 metrekarelik ev sahibi olacak."