Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
ORDU (AA) - MHP 25. Dönem 1. Sıra Ordu Milletvekili adayı Cemal Enginyurt seçim çalışmalarını Fatsa ve Ünye ilçelerinde sürdürdü. Beraberinde MHP...

ORDU (AA) - MHP  25. Dönem 1. Sıra Ordu Milletvekili adayı Cemal Enginyurt seçim çalışmalarını Fatsa ve Ünye ilçelerinde sürdürdü. 

Beraberinde MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, Ünye ilçe Başkanı Nedim Can ve Milletvekili adayları Murat Kaçak, Faruk Kütük ile birlikte esnaf ziyaretleri yapan Enginyurt, vatandaşlardan 7 Haziran'da destek istedi. 

Enginyurt, yaptığı açıklamada, Ordu'nun liman sorununa değinerek, "Yıllardır söylüyoruz, Ordu'nun öncelikli devlet yatırımları kapsamında zaruri bir ihtiyacı olan ulaşım ağının çözümü beraberinde ise limanın Ordu'ya kazandırılması artık farz olmuştur diye. Bakınız Karadeniz - Akdeniz yolu, Fatsa - Kabataş - Aybastı - Tokat, Ünye - Akkuş - Niksar yolu ile doğu ve İçanadolu ile kucaklaşacak olan Ordu'muzun bir an önce limana kavuşturulması gerekiyor. Şimdi devlet yatırımları çerçevesinde öncelikli tercihimiz liman olmalı diye düşünüyoruz" dedi. 

"Ulaşımda hava ve karayolları ağını geç de olsa bitirmeyi hedefleyen iktidar, bundan sonra da 2018 yılına kadar Fatsa'ya getirmeyi düşündükleri demiryolu ağını artık liman ile taçlandırmalıdır" diyen Enginyurt, "7 Haziran'da MHP iktidarında biz Ordu'nun ulaşım sorununa öncelik vererek kara - hava - demiryolu ağlarına limanı da Ordu'nun gerdanına inci bir kolye gibi biz yerleştireceğiz" ifadesinde bulundu.

Ordu Limanı'nın Ordu ile Fatsa arasına motive edilmesi ve Fatsa ekonomisine hareketlilik getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Enginyurt, "Bugünlerde birileri limana, yat limanına, marinaya pek ihtiyaç yok gibi baksa da biz bunun tam aksini düşünüyoruz" dedi.

Ünye'de deniz kenarına dökülen çöp konusuna da değinen Enginyurt, şöyle devam etti:

"Büyükşehir Belediyesi başta Ordu'nun çöp sorununu halletmek için gözüne kestirdiği ilçelerde doğa katliamı yaparak halletmeyi düşündüğü bu önemli sorunda maalesef Ünye ilçemize karşı da aynı duyarsızlığı göstermiştir. 13 yıldır AKP 'li belediye ile yönetilen Ünye'mizin deniz kenarına yani ciğerlerine çöp dökmek akıl alır bir değildir. Ünye ile Akçay arasında deniz kıyılarında çöpün yanı sıra ortaya çıkan görsel kirlilik sadece bununla kalmıyor, çevre kirliliği ile doğa katliamına da neden oluyor."