Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Ordu Milletvekili ve 25. dönem milletvekili adayı İhsan Şener: "Ordu-Giresun Havaalanına ilk inişi yapacak uçakta olmak için 22 Mayıs Ankara uçağına bilet aldım"

ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili ve 25. dönem milletvekili adayı İhsan Şener, Ordu-Giresun Havaalanına ilk inişi yapacak uçakta olmak için 22 Mayıs  Ankara uçağına bilet aldığını söyledi.

Şener, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Gözpınar, İlçe Başkanı Abdullah Uçar ve ilçe yönetimiyle Büyük Sanayi Sitesi esnafını ve Fatsa'daki basın kuruluşlarını ziyaret etti.

Şener, 22 Mayıs tarihinin Ordu ve Giresun açısından büyük önem taşıdığını belirterek, "Ordu'nun turizmde çehresini değiştirecek en önemli yatırımdır. 22 Mayıs'ta Ankara'dan saat 12.15'te kalkacak ilk uçaktan biletimi aldım. Aynı gün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu da gelecek. Vatandaşımız gibi ben de bu büyük günü görmek için çok heyecanlıyım" dedi.

Deniz dolgusunun çok maliyetli olduğunu söyleyenler olduğunu ifade eden Şener, "Dolgu için 200 milyon lira harcandı ancak şu anda havaalanının doldurulduğu alan kadar yer satın almak isteseniz 1 milyar lira ödemeniz gerekir. Denizi doldurduk ama 1'e 5 kazançlıyız. İstimlak edilse, kamulaştırma yapılsa maliyet 5 kat artacaktı. Denize dolgu yapıldı ancak çok ucuza mal edildi. 400 milyon liraya varmayan bir maliyetle Avrupa'nın ilk denize dolgu havaalanı yapıldı. Vadetmiyoruz, gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

Ordu'nun çevre yollarıyla kıyısını koruduğunu kaydeden Şener, 2016 programında Fatsa Çevre yolunun olduğunu belirtti.

Şener, Ordu ve Ünye çevre yolunun ardından Fatsa çevre yolunun tamamlanacağını ifade ederek, şunları söyledi:

"2016 programına Fatsa çevre yolunu aldık. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımızla görüşmüştüm. Ordu ve Ünye çevre yolunun ardından Fatsa çevre yolu da tamamlanacak. Ordu, Ünye, Fatsa çevre yoluyla geçilmiş olacak. Karadeniz'in kıyısını koruyan tek il Ordu olacak. Fatsa çevre yolunun şehrin planlamasına da önemli katkıları olacak. Fatsa güneye doğru genişleyecek."