Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili ve Milletvekili adayı İhsan Şener, Fatsa'da temaslarını sürdürdü.Şener, Korgan ilçesinde derede...

ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili ve Milletvekili adayı İhsan Şener, Fatsa'da temaslarını sürdürdü.

Şener, Korgan ilçesinde derede boğulan Tepealan Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Mehmet Eğmen'in ailesine taziye ziyaretinde bulunarak başsağlığı diledi ve Kuran'ı Kerim okudu.

Daha sonra Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı'yı makamında ziyaret eden Şener, çalışanlarla sohbet etti.

Son olarak Taşlıca Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Şener, AK Parti'nin milletine hizmet etme gayretinde olduğunu söyledi.

Şener, bugüne kadar verilen sözlerin tamamını tuttuklarını ifade ederek şunları dile getirdi:

"AK Parti milletine hizmet etme partisidir. İdeoloji partisi değildir. Yaptığımız hiçbir hizmeti seçim yatırımı olarak görmedik. Altı yıldır Alan Bazlı Destek ödemesini mart ayında gerçekleştiriyoruz. Muhalefet partileri bundan bir şeyler çıkartıyor. 'Seçim olacağı için ödüyorsunuz' diyorlar. Peki geçtiğimiz 5 yıl seçim mi vardı ? Bahçelerin bakımı, budanması, ilaçlanması bu mevsimde olduğu için bu ayda ödeniyor. Yol yatırımlarımız, sağlık yatırımlarımız, eğitim yatırımlarımız, her alanda yatırımlarımız sürüyor. Ünye Devlet Hastanesi 27 Mayıs'ta açılacak. Fatsa Devlet Hastanesi ise ekim ayının sonunda açılacak. Ordu'ya 600 yataklı şehir hastanesi yapılacak. Projesi hazırlanıyor, yeri hazır. Biz söz verdiğimiz her şeyi yerine getirdik."

Türkiye 'nin tek parti ile yönetilmesi gerektiğini ifade eden Şener, "Yıllarca koalisyonlarla bu millet zaman kaybetti, kan kaybetti. HDP ile MHP 'nin bir araya gelerek hükumet kuracaklarını mı düşünüyorsunuz ?  CHP  de yanlarına gelecek kol kola memlekete hizmet mi edecek sanıyorsunuz ? Daha 12 yıl önce bunlar hükumet değil miydi. Bunların abisi DSP ile MHP hükümeti yok muydu ? Ne oldu ? Zamanı bitmeden kaçıp gittiler. Türkiye'nin tek parti ile yönetilmesi lazım. CHP'nin tek hesabı yüzde 30 oy almak, yani iktidar olmak değil. MHP'nin zaten hedefi yok. HDP de yüzde 10 barajını aşmak istiyor. Bunların tek hedefi AK Parti'yi yıkmak. Peki hükümeti yıkacaksınız ne yapacaksınız ? Bu soruya cevap yok" diye konuştu.

Anayasayı değiştirecek çoğunluğu sağlamak için vatandaşların desteğine ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Şener, "Kardeş kavgasına teşvik eden, sınıf, sınıf ayıran bir sistemi değiştirerek yeni bir anayasa ile yolumuza devam etmek istiyoruz. Her zamankinden çok sizlerin desteğine ihtiyacımız var. AK Parti anayasayı değiştirecek çoğunluğa ulaşırsa Türkiye artık rahat bir nefes alacak" ifadelerini kullandı.