Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili ve Milletvekili adayı İhsan Şener, Perşembe'nin İmeçli, Kuyluca, Kertil, Karahasanlı mahallelerinde...

ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili ve Milletvekili adayı İhsan Şener, Perşembe'nin İmeçli, Kuyluca, Kertil, Karahasanlı mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Şener, burada yaptığı konuşmada, AK Parti hükumetlerinin öncelikli olarak imkanı en azından olandan başlayarak kalkınmayı hedeflediğini anlattı.

Şener, "Biz öncelikli olarak imkanı en az olanların ellerinden tutarak yürümek istedik. Engellilerimiz, sosyal güvenlik şemsiyesi altında olmayan vatandaşlarımız, devletin şefkatine muhtaç olan vatandaşlarımızı düşünerek projeler geliştirdik. Ordu'da 6 bin 500'e yakın engelli ailesine her ay 800 lira bakım maaşı ödeniyor. 23 bin çocuğumuza her ay eğitim yardımı, sosyal güvencesi olmayan, eşini kaybeden bayanlarımıza maaş ödüyoruz. Devletimiz güçlendikçe her kesime destekler sürecek" dedi.

"Sırada emekliler var" diyen Şener, "Şimdi emekliler var. Emekliler için kanuni düzenlemeyi yaptık ancak Meclis'te muhalefet engel oldu. Torba yasadan 68 madde çıkartıldı. Çünkü kanunu çıkartmamak için kürsüyü işgal ettiler, kavga ettiler, 28 saat Meclis'te nöbet bekledik kanunu çıkartmak için ama olmadı. Temmuz ayında kanunları çıkartarak emeklilerimizi rahata kavuşturacağız" ifadesinde bulundu.

Diğer partilerin iktidar hedefi olmadığını söyleyen Şener, şunları kaydetti:

"'Biz iktidar olacağız' demiyorlar. 'Biz AK Parti'yi yıkacağız' diyorlar. Sonra ne yapacaksın? Ses yok. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu çıkıyor hayalinin yüzde 30 oy almak olduğunu söylüyor. MHP ise HDP'nin barajı geçmesi için çalışıyor. MHP, yıllardır PKK'ya karşı olduğunu söyleyen parti, tek kelime HDP hakkında konuşmuyor. MHP, HDP'nin barajı aşması için çalışıyor. Hedefleri AK Parti'yi zayıflatmak. CHP parti programına koymuş, 28 Şubat'ta  getirilen 8 yıllık kesintisiz eğitimi yeniden uygulamaya koyacağız diye. Amaç milletin kendi öz malı, kendi imkanları ile kurduğu imam hatipleri kapatmak. Hangi imam hatip lisesi mezunu terörist grup içinde yer almıştır. Hangi imam hatip lisesi mezunu devletin, milletin malına göz dikmiştir ? İnançlı insandan bu devlete zarar gelmez."

AK Parti'nin milletin tamamını kucakladığını da ifade eden Şener, şöyle devam etti:

"Biz ideolojik bir parti değiliz, milletin tamamını birbiriyle barıştırmak isteyen bir partiyiz. Alevileri-Sünnilerle, Kürtleri-Türklerle, Şeriatçıları-Laiklerle, İslamcıları-Ateistlerle barıştırmak, herkesin birbirine saygılı olmasını, ortak olarak bu topraklarda birlik ve bütünlük içinde yaşanılmasını isteyen bir partiyiz. Dua ediyorum, Allah bu millete AK Parti'den daha iyi hizmet edecek bir parti varsa onu iktidar yapsın. Ama yok. Biz iddialıyız, projelerimizle, duruşumuzla, imkanlarla bu millete hizmet ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. Ötekileştirmeden birlikte yolumuza devam edeceğiz. AK Parti'nin alternatifi henüz yok. Yolumuz açık olsun."