Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Ordu Milletvekili Çanak: "İnşallah Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş önderliğinde partimize destek vermeye devam edeceğiz ve 1 Kasım seçimlerinde tek başımıza iktidar olacağız"

ORDU (AA) - AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, "İnşallah Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş önderliğinde partimize destek vermeye devam edeceğiz ve 1 Kasım seçimlerinde tek başımıza iktidar olacağız" dedi.

AK Parti 'nin Ordu'dan ikinci sırada yeniden aday gösterdiği Çanak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genel seçimlerin ülkeye ve Ordu'ya hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Numan Kurtulmuş'un Ordu'dan aday gösterilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Çanak, "İnşallah Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş önderliğinde partimize destek vermeye devam edeceğiz ve 1 Kasım seçimlerinde tek başımıza iktidar olacağız" diye konuştu.

Çanak, yeni aday listesinin, 7 Haziran'da açıklanan listeden daha farklı olduğunu belirterek, "Genel merkezimiz anket yaptırmak, ilçe ve belediye başkanlarına sormak suretiyle bu dar zaman içinde listeyi belirledi. Bu listede teşkilatımızın görüşü alındı ve bir harman yapıldı. Sonuç olarak böyle bir liste ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

Listede kimin yer aldığının önemi olmadığını dile getiren Çanak, şunları kaydetti:

"Benim her zaman söylediğim bir şey var. AK Parti içinde benim ya da arkadaşımın olup olmaması çok önemli değil. Çünkü AK Parti'nin zemininde ve kendi prensipleri içinde kişilere bağlı kalmaksızın ülkemize, ilimize ve bölgemize hizmet etme anlayışı var. Onun için halkımızın son süreci gözden geçirerek bize ciddi destek vereceğini ümit ediyorum."