Harikalar Diyarı Projesi

Harikalar Diyarı Projesi
Harikalar Diyarı Projesi
- Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan: "Harikalar Diyarı Projesi'nde somut çalışmalar, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl başlatılacak"

ORDU (AA) - Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Harikalar Diyarı Projesi'nde somut çalışmaların, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılı içinde başlatılacağını söyledi.

Anlayan, yaptığı açıklamada, Harikalar Diyarı Projesi'nin, Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm kapsamında yapılacağını belirtti.

Projenin şehre farklı bir hava katacağını ifade eden Anlayan, şunları söyledi:

"Bu projemiz yeni Cumhuriyet Meydanı projemiz ile bir bütün. 210 dönüm alana yapılan Harikalar Diyarı Projesi'ni Ordu Büyükşehir Belediyemiz üstlendi. Büyükşehir olmadan önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı zaten Evkaf Mahallesi'ndeki stat bölgesini kentsel dönüşüm programına almıştı. Büyükşehir olduktan sonra Başkanımız Enver Yılmaz da bu projeyle yakından ilgilendi. Buranın rehabilitasyon ve yeşil hat uygulaması kentsel dönüşüm kapsamında Büyükşehir Belediyemizden bir para çıkmadan yapılacak. Aksine kaynak girecek ve buradan elde edilecek gelirler Büyükşehir Belediyemizin yapacağı Cumhuriyet Meydanı'na kaynak oluşturacak."

Anlayan, projenin Bakanlar Kurulu'nda imza aşamasına geldiğini kaydederek, "Ufak tefek teknik detaylar görüşülüyor. Projenin önünde hukuki ve siyasi bir engel söz konusu değil. Büyükşehir Belediyemiz en kapsamlı kentsel dönüşüm projelerini Ordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde oluşturdu. Cumhuriyet Meydanı ve Harikalar Diyarı Projemiz büyükşehrin getirileriyle hayata geçecek. Bu projeleri belki biz yapacaktık ama çok zaman alacaktı. Şimdi daha kısa zamanda bitecek. Ben bir kez daha gayretli çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.