"Hayallerime El Ver" projesi

"Hayallerime El Ver" projesi
"Hayallerime El Ver" projesi
- Korgan ilçesinde "Hayallerime El Ver" projesi kapsamında Fatsa Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan kırtasiye malzemeleri, 110 öğrenciye dağıtıldı

ORDU (AA) - Korgan ilçesinde "Hayallerime El Ver" projesi kapsamında Fatsa Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan kırtasiye malzemeleri, 110 öğrenciye dağıtıldı.

Korgan İlçesi Belalan Yolağzı İlkokulu'nda düzenlenen programa, Korgan Kaymakamı Hakan Gönen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç , İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, Korgan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza Alan, Fatsa Gençlik Merkezi Müdürü Berat Şahin ve gençlik liderleri katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Genç, projeye ilk olarak Korgan ilçesinde başladıklarını belirtti. Halen Ordu'da Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde olmak üzere üç gençlik merkezi bulunduğunu belirten Genç, Fatsa Gençlik Merkezi'nin Korgan-Belalan İlkokulu'nu "kardeş okul" olarak seçtiğini dile getirdi.

Genç, proje kapsamında pazartesi günü Gölköy-Karahasan İlkokulu'na, salı günü ise Çaybaşı-İlküvez Mahallesi Aşıklı ve Çakıllı İlköğretim okullarına giderek öğrencilere kırtasiye malzemelerini dağıtmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş da Fatsa Gençlik Merkezi'ne teşekkür etti. Karataş, "Başarılı sporcuların buradan yetişmesini ve spor yaparak sağlıklı gençler olmanızı bekliyoruz. Her türlü talebinizi ve isteğinizi karşılamak için öğretmenlerimiz aracılığıyla bizlere iletmenizi bekliyoruz" diye konuştu.

Dezavantajlı bölgelerde eğitim gören öğrencileri spora teşvik etmek istediklerini belirten Şahin ise "Böylelikle disiplinli, kendine güvenen ve yeteneklerinin farkında olan gençleri topluma kazandırmış olacağız. Zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak için yazan, düşünen bir genç topluluk oluşturmak, eğitici oyunlarla zeka gelişimlerini yardımcı olmak, gençlerin birlik ve beraberlik duygularını geliştirmelerine olanak sağlamak istiyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Belalan Yolağzı İlkokulu'nda okuyan 150 öğrenciye protokol tarafından kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Protokol

  ,

  Proje

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  genç

  ,

  Birlik