Hayvansever esnaf yaralı bıldırcının bakımını üstlendi

Hayvansever esnaf yaralı bıldırcının bakımını üstlendi
Hayvansever esnaf yaralı bıldırcının bakımını üstlendi
ORDU (AA) - Ünyeli Mehmet Demirci (68), yaralı bulduğu bıldırcının bakımını üstlendi.İlçede 44 senedir ayakkabı boyacılığı yapan Demirci, AA...

ORDU (AA) - Ünyeli Mehmet Demirci (68), yaralı bulduğu bıldırcının bakımını üstlendi.

İlçede 44 senedir ayakkabı boyacılığı yapan Demirci, AA muhabirine, insanların yanı sıra doğadaki canlıları çok sevdiğini söyledi.

Demirci, 2,5 yıl önce yaralı şahin, 1 yıl önce de yaralı karga bulup iyileştirdiğini ve eğittiğini belirterek, şimdi de bulduğu yaralı bıldırcına bakıp iyileşene kadar adeta babalık yapacağını ifade etti.

Bıldırcını iyileştirdikten sonra doğaya salacağını dile getiren Demir, şunları kaydetti:

" Sabah yerimi açmak için geldiğimde bıldırcın bir yere çarparak düştü. Elime aldığımda kanadının incindiğini, yaralı olduğunu gördüm. Tedavisini yapıp beslemeye başladım. Geçtiğimiz yıllarda bir yaralı şahin bulmuştum ve onun iyileşmesi için tedavi ettirmiştim. İyileştirdikten sonra da doğaya salmıştım. Sonrasında yine bir yaralı karga bulmuş, yine iyileştirdikten sonra doğaya bırakmıştım. Bugün ise yorgun ve yaralı bir bıldırcın dükkanıma çarparak düştü. Onu da iyileşene kadar misafir edeceğim. İyileştirdikten sonra da doğaya salacağım."


  ETİKETLER:

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  Ayakkabı

  ,