İkinci evletlarını da karbonmonoksit gazından kaybettiler

İkinci evletlarını da karbonmonoksit gazından kaybettiler
İkinci evletlarını da karbonmonoksit gazından kaybettiler
- Ordu'nun Fatsa ilçesinde tüplü ocaktan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 11 yaşındaki Melek Tan hayatını kaybetti. - Kaldırıldıkları hastanede tedavileri süren anne ve babanın 8 yaşındaki kızları Melisa Nur Tan'ın da yaklaşık 4 ay önce sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybettiği öğrenildi

ORDU (AA) - Fatsa ilçesinde yaklaşık 4 ay önce sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek ölen 8 yaşındaki Melisa Nur'un 11 yaşındaki ablası Melek Tan da karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'ndeki evde yaşayan Adem Tan ve eşi Emine Tan, kızları Melek Tan'ı da alarak baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetiyle Fatsa Devlet Hastanesine başvurdu.

Burada yapılan ilk kontrollerinde karbonmonoksit gazından zehirlendikleri ve durumları ağır oldukları belirlenen Tan ailesi, tetkiklerinin ardından kentteki diğer hastanelere sevk edildi.

Ordu'daki özel bir hastaneye kaldırılan 11 yaşındaki Melek Nur Tan, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.  

Tüplü ocaktan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri belirlenen Adem Tan ile Eşi Melek Tan'ın ise sevk edildikleri hastanede tedavilerinin sürdüğü ve sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

- "Kızları öldüğü için kömür kullanmıyorlardı"

Tan ailesinin yaşadığı apartman sakinlerinden İsmail Çam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ailenin, bir çocuklarını sobadan sızan karbonmonoksit gazından kaybetmeleri nedeniyle ısınmak için kömür kullanmadıklarını söyledi.

Ailenin gece saatlerinde apar topar binadan ayrıldığını anlatan Çam, "Aile, bu binadan 3 yıl önce ev aldı. Birkaç ay önce sobadan sızan dumandan dolayı 8 yaşlarındaki bir kızlarını kaybetti, 11 yaşındaki kızlarıysa Ankara 'da hayata yeniden döndürüldü. Bu yüzden aile kömür kullanmıyordu. Evde inceleme yapan polis, zehirlenmenin 'açık unutulan tüplü ocaktan kaynaklı' olduğunu söyledi" ifadelerini kullandı.

- "Ankara'da tedavi altına alınmıştı"

İlçede, 27 Ekim 2014 günü sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Emine Tan (37) ile kızları Melisa Nur (8) ve Melek Tan (11) hastaneye kaladırılmış, Melisa Nur, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, ablası Melek Tan, helikopterle sevk edildiği Ankara'daki bir hastanede tedavi altına alınmıştı.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Aile

  ,

  Gece

  ,

  Melek

  ,

  İnceleme