Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü

Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü
Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü
ORDU (AA) - Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ordu'da tören düzenlendi. İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde gerçekleştirilen...

ORDU (AA) - Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ordu'da tören düzenlendi. 

İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde gerçekleştirilen törene Vali İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref Çakmak, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Uslu, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. 

Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref Çakmak, törende yaptığı konuşmada, Jandarma teşkilatının milletin engin sevgi ve güvenine sahip olan bir kurum olduğunu söyledi. 

Başarılarla dolu 176 yılın geride kaldığını vurgulayan Çakmak, şöyle konuştu:

"Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Ordu İl Jandarma Komutanlığı bir motosiklet, bir trafik timi, bir zırhlı kobra unsuru, 9 araç, silah ve gereçlerle takviye edilmiştir. 176 yıldır fedakarca, kahramanca hizmet eden tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla dolu kanun ordusu olan Jandarma Genel Komutanlığının tüm personeli adına hepinize çok teşekkür ediyorum." 

Vali Balkanlıoğlu ise konuşmasında,  ülke topraklarının yüzde 90'ında emniyet ve asayişi Jandarma teşkilatının sağladığına işaret ederek, "Görev yaptığımız her yerde jandarma teşkilatı en yakın mesai arkadaşlarımız olmuştur. Jandarma teşkilatı askeri eğitim bakımından Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı, emniyet ve asayiş bakımından ise kolluk hizmetlerinde valilik ve İçişleri Bakanlığı'na bağlı, adli olaylarla ilgili de adliye teşkilatıyla yakından irtibatlı olarak görevlerini yürütüyor. Memleketimizin dört bir yanında ve ülke topraklarının yüzde 90'ında emniyet ve asayişi Jandarma teşkilatı sağlar. Bu anlamda Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum" diye konuştu.

Tören, jandarmanın tanıtım stantları gezilmesi ve kokteyl ile sona erdi.